Ziraat Bankası Traktör Kredisi Nasıl Alınır?


Traktör kredileri veren bankalar arasında yer alan Ziraat Bankası traktör kredisi paketinin yanı sıra çiftçilerin desteklenmesi için farklı pek çok tarım kredisi paketine de ev sahipliği yapmaktadır. Ziraat Bankası traktör kredileri düşük faizli, sabit faizli ve ikinci el traktör kredisi olmak üzere 3 farklı seçeneğe sahiptir.

Ziraat Bankası Değişken Faizli Traktör Kredisi

Sıfır traktör almak isteyen kişilere yönelik olarak geliştirilen Ziraat Bankası traktör kredisi paketinde satın alınmak istenen traktör bedelinin yüzde 75 oranına kadar kredi kullanımına izin verilmektedir. Kredinin öne çıkan bir diğer yanı ise değişken faizli olmasıdır. Yani  çiftçilerin kendi taleplerine uygun olan kredi paketini oluşturmalarına izin verilmektedir. Kredi geri ödemesi ise 3 ayda bir ödemeli traktör kredisi, 6 ayda bir ödemeli traktör kredisi ve 12 ayda bir ödemeli traktör kredisi olarak seçeneklendirilmektedir.

Ziraat Bankası Sabit Faizli Traktör Kredisi 

Kredi taksitlerini önceden belirleyerek, yaşanan faiz artışlarından etkilenmek istemeyen çiftçiler için özenle hazırlanan sabit faizli traktör kredisi düşük faizlerle kredi kullanımına izin verilmektedir. Kredinin kullanılabilmesi için Ziraat Bankası anlaşmalı traktör bayileri üzerinden sıfır ve kullanılmamış traktör satın almaları zorunluluğu bulunmaktadır. Bu kredinin en büyük avantajı ise vade sonuna kadar faizin sabitlenmiş olması ve kredi geri ödemesinin ne kadar olacağının daha kredi kullanıldığı ilk anda belirlenmesidir. Bu kampanya kapsamında satın alınacak olan traktörün fatura bedelinin yüzde 75 oranında kredi kullanımına onay verilmekte olup kredi geri ödemesi 3 ay, 6 ay ve 12 ayda bir olmak üzere farklı seçenekler bulunmaktadır.

Ziraat Bankası 2. El Traktör Kredisi 

İkinci el traktör kredisi kullanmak isteyen kişilere yönelik olarak düzenlenen kredi kampanyasında 5 yaşa kadar olan traktörler için kredi kullanımına izin verilmektedir. Kasko bedelinin yüzde 75 oranında kredi kullanımına izin verilirken kredi geri ödeme vade seçenekleri 3 ayda bir, 6 ayda bir ve 12 ayda bir olmak üzere farklı seçeneklere sahiptir.

3 Yorum

 1. Yusuf balsever

  Ocak 11, 2017 at 8:43 pm

  Ssk lı çalışıyorum 7450 metre tabulu tarım arazim var
  Kendime ek gelir sağlamak için traktör re ihtiyacım var
  Çifci belgem yoktur çalıştığımdan dolayı çıkartmaya zaman bulamıyorum
  Bu konuda yardımcı olursanız sevinirim teşeykkür ederim

 2. Yusuf balsever

  Ocak 11, 2017 at 8:46 pm

  Çiftçiye bu desteyiniz mükemmel teşekkür ederim

 3. Osman atagan

  Şubat 13, 2017 at 3:31 pm

  25000metrekare arazimvarşahsi tapulu ziraat bankasından ödamakte olduğum traktör almak istiyorum 2.kredi imkanım varmı

Yorum Yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir