Ziraat Bankası Personel Alım Takvimi 2016


Kamu bankaları arasında yer alan ve bu nedenle devlet memuru olmak istiyorum diyen kişiler tarafından en çok tercih edilen bankalardan biri olan Ziraat Bankası personel alımı 2016 takvimi açıklandı. Her sene yılda bir kere düzenlediği sınavlar ile personel almayı sürdüren Ziraat Bankası iş başvurusu için bu sene özellikle de müfettiş yardımcılığı gibi kadrolar için pozisyon açıldıkça alım yapacağını duyurdu.

Yani Ziraat Bankası personel alımı 2016 yılında belirli bir takvim üzerinden değilde pozisyon açıldıkça gerçekleştirilecek. Buna göre ihtiyaç duyulan pozisyonlar için Ziraat Bankası insan kaynakları departmanı aşama aşama ilan yayımlayacak ve bu ilana başvuruda bulunan adaylar arasından yapılacak olan Ziraat Bankası personel sınavı ile başarılı olan adayların işe yerleşimi gerçekleştirilecek. Bunlardan ilki olan Ziraat Bankası müfettiş yardımcılığı 2016 sınavında benzer bir uygulamaya imza atıldı ve ihtiyaç duyulan aday sayısı ilan edilerek personel sınavı duyurusu gerçekleştirildi.

Sorulan Ziraat Bankası müfettiş yardımcılığı sınav soruları üzerinden yapılan değerlendirme sonucunda başarılı olan adaylar arasından son bir sözlü mülakat aşaması yapılarak alım süreci tamamlanacak. Ancak Ziraat Bankası sözlü mülakat soruları bu sene çok daha zor seçilecek ve bu zorlu sınav aşamalarını tamamlayan adayların işe alımları gerçekleştirilecek. Ziraat Bankası gişe memuru alımı 2016 takviminin ise beklendiği şekilde yıllık sınav aşaması ile gerçekleştirilmesi planlanıyor.

Yorum Yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir