Youtube’dan Nasıl Para Kazanılır?Sanal dünyanın bu kadar gelişmesi ile artık sanal alem aynı zamanda bir para kazanma platformuna dönüşüyor. Dünyanın en çok para kazanan şirketleri arasına girmeyi başaran Youtube, internetten para kazanmak isteyenlere de iş olanağı sunuyor. Siz de onlardan biri olmak ve Youtube ile para kazanmak istiyorsanız, ilk yapmanız gereken hangi kategoride bir kanal açacağınıza karar vermek olmalıdır. Bunun için de video paylaşım sitesi Youtube’da hangi kanalların daha çok kazandığına bakabilir ve fikir edinebilirsiniz. Forbes, Youtube’da en çok kazanan video kanallarını açıkladı.

En çok takip edilen video kanalları arasında yer alan PewdiePie, zirveyi kimseye bırakmıyor. Yıllık 12 milyon dolar kazanan kanal sahiplerinin neler yaptığına göz atabilirsiniz. Tabi ki böyle bir durumda arz-talep meselesi de oldukça önemli. Bu durumda, yaşadığınız ortamın sosyolojik durumunu, kültür ve olgularını iyi biliyor olmanız gerekiyor. Türkiye’de ne popüler? En çok neler takip ediliyor? Neler dikkat çekiyor?

Önemli bir kesimin ihtiyaçlarına hitap edebilecek bir kanalınız olursa, kazancınızı her geçen gün arttırabilirsiniz. Youtube’da çok para kazanan diğer kanallar arasında; yıllık 8.5 milyon dolar ile Smosh, 6 milyon dolar ile Lindsey Stirling, 8.5 milyon yıllık kazanç ile Fine Brothers, 4.5 milyon kazanç ile KSI, 4.5 milyon dolar ile Rhett&Link, yıllık 3 milyon kazanç ile Michelle Phan, 2.5 milyon yıllık kazanç ile Roman Atwood ve 2.5 milyon kazanç ile SuperWoman yer alıyor.

11 Yorum

 1. Kübra

  Ekim 17, 2015 at 12:52 pm

  Böyle yerlerden para kazanılacağını hiç düşünmemiştim. Youtube takip ettiğim bir video kanalı bu bilgiler işime çok yarayacak yazarlara teşekkür ederim.

 2. fatma

  Ekim 17, 2015 at 12:55 pm

  Uzun zamandır ben de araştırıyordum bu durumu. Verdiğiniz bilgiler gerçekten çok işe yarayacak,emeğinize sağlık teşekkür ederiz yazıyı yazan yazarlara.

 3. Aylin

  Ekim 17, 2015 at 1:43 pm

  YouTube’dan para kazanılabileceğini bilmiyordum. YouTube aboneliğim var ve zaman zaman video yüklüyorum. Bunu daha detaylı araştıracağım. Bilgi için teşekkür ederim.

 4. fatma

  Ekim 17, 2015 at 2:17 pm

  youtube’de sadece video izlendiğini biliyordum. ek iş olarak bunu değerlendirebilirim. emeğinize çok teşekkür ederim gerçekten toplumu bilinçlendirmek adına iyi işler çıkarıyorsunuz.

 5. Yağıbol

  Ekim 17, 2015 at 5:31 pm

  hmmm. gerçekten çok iyi bir bilgi fakat sorun şurda ki o video kanalını nasıl oluşturacağız. o kadar para dönüyorsa değerlendirmek lazım…

 6. hande

  Ekim 17, 2015 at 8:59 pm

  youtube dan sanıldığı kadar fazla bir para kazanılmıyor. özellikle de türkiye için. çünkü hem reklam gelirleri fazla değil hem de insanların reklamlara tıklama oranı oldukça düşük. yine de eğlence amaçlı yapılabilecek bir iş.

 7. okan

  Aralık 22, 2015 at 8:34 pm

  bence biraz dişimizi sıkarsanız gerçektende iyi paralar kazanabilirsiniz tamam ilk başlarda canınız çok sıkılıcak ama bir zaman sonra hersey çok basit gelicek.

 8. alp

  Aralık 22, 2015 at 8:36 pm

  bende youtube dan para kazanbileceğini bilmiyordum bunları öğrenince üstüne düşücem tşk 😀

 9. yasin

  Aralık 22, 2015 at 8:39 pm

  peki para alış verişi nasıl oluyo banka bilgilerimizi mi vericez ?

 10. tugay

  Aralık 22, 2015 at 8:42 pm

  hande bunu neden sadece türkiye olarak kısıtlıyosun ki yabancıların paylastırdıklarını bizlerde izlemiyormuyuz ?

 11. tuncay

  Aralık 22, 2015 at 8:45 pm

  internet üzerinden para kazanmak gercekten cok kolay artık evınızde oturarak çeşitli videolar hazırlayarak para kazabiliriz bence denemeye değer kaybedecek bişiyimiz yok ..

Yorum Yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir