Ucuz Uçak Bileti / Ucuz Otobüs Bileti Nasıl Alınır?


Günümüzde internet kullanıcılara pek çok avantaj sağlamakta olup bunlardan tartışmasız en önemlisi ucuz bilet satışlarıdır. Artık seyahat yapmak isteyen kişiler internetten uçak bileti ya da otobüs bileti satın alırken aynı zamanda otel rezervasyonundan hava alanı transfer hizmetlerine kadar pek çok hizmet içinde mümkün olan en ucuz fiyatlarla işlemlerini tamamlayabilmektedir.

İnternet bilet satış siteleri bu alanda müşterilerine gitmek istedikleri yöne sefer düzenleyen firmaları ve hava yolu şirketlerini sıralayarak farklı fiyatları tek bir sayfada inceleme imkanı sunarken bu sayede de en ucuz uçak bileti satın alımını mümkün kılmaktadır. Bu sitelerin pek çoğu ücretsiz üyelik sistemi ile satış yaparken bazı sitelerde sosyal medya hesapları ile sisteme giriş yapılmasına izin verilmektedir.

Ancak ucuz bilet bul aramalarının sonucunda seçeceğiniz sitelere dikkatli karar vermeniz, yeni açılan siteler yerine uzun zamandır sektörde hizmet veren güvenilir siteleri tercih etmeniz sonrasında mağdur olmamanız adına çok önemlidir. Yine bu siteler üzerinden ucuz otobüs bileti ya da uçak bileti satın alma işlemlerinizi tamamladıktan sonra bilet satın aldığınız ulaşım firmasının müşteri hizmetlerini arayarak bilet bilgilerinizi teyit etmeniz daha sonra ulaşım için terminale gittiğiniz anda kötü bir sürprizle karşılaşmamanız adına size yardımcı olacaktır.

6 Yorum

 1. Senay

  Ağustos 12, 2016 at 11:22 pm

  Ucuz uçak bileti alabilmek için gideceğiniz tarihin yaklaşık 15 gün öncesinden bilet almak gerekir.

 2. Senem

  Ağustos 12, 2016 at 11:22 pm

  Ucuz uçak bileti alabilmek için aracı firmaların kampanyaları takip etmek lazım.

 3. Sera

  Ağustos 12, 2016 at 11:23 pm

  Ucuz otobüs firmalarında da sanırım aynı imkan var aracı firmaları tercih edebilirsiniz.

 4. Serap

  Ağustos 12, 2016 at 11:23 pm

  Otobüs firmalarında genellikle fiyatlar sabit oluyor fakat uçak biletileri 1dk da bile değişiklik gösterebilir.

 5. Seray

  Ağustos 12, 2016 at 11:24 pm

  Uçak biletleri son dakikaya bırakılmadan erkenden alındığı taktirde çok ucuza alabilirsiniz.

 6. Metin

  Aralık 3, 2016 at 10:47 pm

  Merhabalar,

  Bu güzel derleme ve doğru girilmiş yorumlar için tebrik ediyoruz.
  Yazınızdaki teyit aşaması için de şunu ilave edebiliriz: Eğer ki kullanıcılar biletlerini belli başlı sitelerden alırlarsa hem sms hem de e-posta doğrulaması ile teyit işlemine gerek kalmaksızın bilgilendirileceklerdir.

Yorum Yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir