Ücretsiz Kredi Notu Sorgulama Nasıl Yapılır?


Kredi notumu öğrenmek istiyorum diyen kişilerin kullanabilecekleri farklı pek çok yöntem bulunmaktadır. Ancak kredi notu öğrenme ücreti uygulanmakta olup burada kişinin ödeyeceği ücretin belirlenmesinde ki en önemli etken kredi notu sorgulaması için kullanılan yöntemin hangisi olduğudur. Ücretsiz kredi notu öğrenme yöntemlerinde ise güvenerek kullanabileceğiniz sadece 2 yöntem bulunmaktadır. Bunlardan ilki Findeks kredi notu sorgulama sitesi üzerinden kullanabileceğiniz yöntemdir.

Ancak Findeks internet sitesi üzerinden yapacağınız bu sorgulamanın ücretsiz olması bazı şartlara bağlıdır. Ücretsiz findeks kredi notu sorgulaması sadece ilk kez yapılacak olan kredi notu sorgulamaları için geçerli olup ilk sorgulamadan sonra yapılan her sorgulama için ücret ödenmesi zorunludur. Kredi notu güncellemesi düzenli olarak yapıldığı için belirli bir süre geçtikten sonra yapılacak olan yeni kredi başvuruları ya da çek karnesi başvurusu öncesinde yine kredi notunu öğrenmeniz gerekir. Bu nedenle yapılacak olan diğer sorgulamalarda Findeks internet sitesi kullanılacaksa kredi notu öğrenme ücreti olarak yapılacak olan sorgulama başına 4,50 lira ödenmesi gerekir.

Ücretsiz kredi notu öğrenme işleminde kullanabileceğiniz bir diğer yöntem ise cep telefonu operatörleri tarafından sunulan taksitli akıllı telefon alma hizmetini kullanmaktır. Taksitle akıllı telefon almak isteyen kişilerin mutlaka kredi notu sorgulaması yapılmakta olup akıllı telefonun satın alınması ancak bu kredi notu ortalamasının belirli bir puan üzerinde olması durumunda söz konusu olabilmektedir. Bu şekilde kredi notu öğrenildikten sonra diğer seçenekleri de değerlendiriceğinizi söyleyerek oradan ayrılmanız mümkündür.

6 Yorum

 1. Cahide

  Nisan 23, 2016 at 8:16 pm

  Makaleniz sayesinde kredi notumu ücretsiz sorguladım.

 2. Ece

  Nisan 23, 2016 at 8:18 pm

  4,5 tl karşılığında findeksi kullanarak kredi notumu sorguladım.

 3. Fazilet

  Nisan 23, 2016 at 8:24 pm

  Findeks kullanmayıp ve 4,5tl ödemeden ücretsiz kredi notumu sorguladım.

 4. Mahmut

  Nisan 24, 2016 at 11:30 am

  Findeks ilk kullanımdan sonra ücretleri biraz fazla.

 5. Ahmet

  Nisan 24, 2016 at 11:30 am

  Devletin bu konuda başka bir çalışma yapması gerekmekte.

 6. Aslı

  Nisan 24, 2016 at 11:32 am

  Findeks uygulaması güzel bir formül bu sayede puanımı öğrene bildim.

Yorum Yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir