Turizm Teşvik Kredisi


Türkiye ekonomisinin temel dinamikleri arasında yer alan turizm sektörünün desteklenmesi aynı zamanda büyüme rakamlarının geliştirilmesi ve işsizlikle mücadele konusunda son derece önemli kabul edilmektedir. Pek çok alanda çeşitli turizm teşvik kredileri kullandırılmakta olup kredinin koşulları ve miktarı değişkenlik göstermektedir.

KOSGEB Turizm Destekleri 

Turizm sektöründe hizmet veren küçük ve orta ölçekli işletmelerin desteklenmesini sağlamak amacı ile kullandırılan KOSGEB turizm desteği gerek faaliyetlerini sürdürme gerekse de büyüme isteği taşıyan turizm firmalarının desteklenmesini amaçlamaktadır.

Bankaların Turizm Kredileri 

KOSGEB turizm kredisi kampanyaları ile kıyaslandığında bankaların turizm kredileri ne yazık ki çok daha yüksek kredi faiz oranlarına sahiptir. Bankaların ticari işletmeler olmaları ve kar amaçlı hizmet vermeleri turizm kredileri için daha avantajlı koşullar sunulmasının önündeki en önemli engeldir. Ancak kredi kullanma şartlarını taşıyan ve kredi notu ortalaması yeterli olan tüm turizm işletmeleri ve acentaları turizm kredisi onayı alabilmektedir. Bu da yoğun olan KOSGEB turizm kredileri başvurularında onay alma şansı düşük olan kişilerin şanslarını deneyebilecekleri farklı bir kanala ulaşmalarını sağlamaktadır.

5 Yorum

 1. Polatalp

  Ağustos 14, 2016 at 12:05 am

  Turizmin canlanması için devletin yapmış olduğu güzel bir sistem diyebiliriz. Kosgeble iş birliği ile turizm ayaklandırılabilir.

 2. Tolay

  Ağustos 14, 2016 at 12:06 am

  Turizm firmaları için oldukça güzel bir fırsat iş yerlerini büyütmek ve yenileme çalışması yapmak isteyenler değerlendirebilir.

 3. Toprak

  Ağustos 14, 2016 at 12:07 am

  Kosgebin eğitimlerini tamamladıktan sonra hibe kredisi sayesinde işlerini büyütebilir veya yeni girişimde bulunabilirsiniz.

 4. Toygar

  Ağustos 14, 2016 at 12:07 am

  Bankalardan daha düşük faiz oranı vermektedir ve daha uzun vade yapmaktalar.

 5. Toygar

  Ağustos 14, 2016 at 12:08 am

  Küçük ve orta ölçekli girişimcileri desteklemek için yapılan mükemmel bir sistemdir. Alacağınız eğitimden sonra kolaylıkla başvurunuzu yapabilirsiniz.

Yorum Yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir