Sorunlu Kredi Nedir, Çıkaran Firmalar Var Mı?


Sorunlu Kredi Ne Demek?

Aslında sorunlu krediler kavramının anlamı çok daha farklı olmakla beraber günümüzde çeşitli nedenlere bağlı olarak kişinin kredi kullanamaması anlamında kullanılmaktadır.

Sorunlu Kredinin Nedenleri

Günümüzde bankaların kredi onayı vermeleri son derece kolay olup belirli kriterleri taşıyan kişilerin kredi onayı almaları çok daha kolay olmaktadır. Kişinin düşük kredi notu ortalamasına sahip olması, sigortasız çalışması, yeterli sigortalılık süresine sahip olmaması, aylık gelirinin kullanmak istediği kredi tutarına denk gelmemesi gibi nedenlere bağlı olarak ne yazık ki kişinin doldurduğu kredi başvuru formu kabul edilmeyebilir.

Sorunlu Kredi Çıkarılır

Bu tip ilanlar veren aracı kurumlar aslında ilk olarak kişinin neden kredi onayı alamadığını belirler ve bu nedeni ortadan kaldırarak sorunlu krediyi çıkarır. Örneğin kişinin kredi notu düşük olduğu için kredi kullanamıyorsa kredi notunu yükseltmek için taktikler uygulanır ve kısa sürede kredi notunu yükselterek kredi kullanmasını sağlar.

3 Yorum

 1. Asena

  Nisan 24, 2016 at 10:47 pm

  Bazı aracı firmalar bu konuda gerçekten uzman olmuş durumda. Kredi notunuz düşükse eğer nasıl yükseltebileceğinizi yardımcı oluyorlar ve taktikler veriyorlar.

 2. Aleyna

  Nisan 24, 2016 at 10:48 pm

  Kredi puanım düşüktü ve uzmanlarla yaptığım çalışma sonucu çok kolay bir şekilde yükselterek kolaylıkla kredi çekebildim. Sayelerinde şuanda puanımda yüksek ve sorunsuz isteklerimi karşılıyabiliyorum.

 3. Melehat

  Nisan 24, 2016 at 10:49 pm

  Sorunlu kredi türkiye’de biraz yanlış anlaşılıyor. Fakat bu konuda yeni uzmanların ortaya çıkması sonucu artık insanların aklındaki yanlışlıklar gitmektedir. Böylelikle insanlar bilgileniyor.

Yorum Yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir