SMS İle Findeks Kredi Notu Sorgulama / Öğrenme


Sms ile kredi notu öğrenme

Kredi notunu öğrenmek için kullanılabilecek farklı yöntemler bulunmakla beraber bunlar arasında en kolay olanı kısa mesajla kredi notu sorgulaması yapılmasıdır. En pahalı yöntem olmakla beraber kredi notunu öğrenmek isteyen kişilerin sadece kısa mesaj göndermeleri yeterli olmaktadır.

Turkcell Kredi Notu Öğrenme 

Kredi notunu öğrenmek isteyen müşterilerine hizmet veren Turkcell kredi notu sorgulaması yapmak isteyen müşterileri için 1122 numarasını kullanmaktadır. SMS ile kredi notu öğrenme işleminden yararlanmak isteyen kişilerin kimlik numaraları ve doğum yıllarını aralarında birer boşluk bırakarak oluşturdukları kısa mesajı 1122 numarasına göndermeniz yeterli olacaktır.

Avea Kredi Notu Sorgulama 

Avea tarafından sunulan kredi notu sorgulaması hizmetinden yararlanmak isteyen kişilerin aynı Turkcell kredi notu sorgulaması işleminde olduğu gibi öncelikle kimlik numarasını ardından da bir boşluk bırakarak doğum yılını 4 haneli olarak yazdıktan sonra bu bu kısa mesajı Findeks sms sorgulama numarası olan 1122 numarasına göndermeleri yeterli olacaktır.

Kredi Notu Sorgulama Ücreti 

Kredi notu sorgulaması için kullanılan yönteme bağlı olarak ücretlendirme yapılmakta olup ücretsiz kredi notu sorgulaması sadece bir kerelik olmak üzere ilk kez kredi notumu öğrenmek istiyorum diyen kişilere sunulan bir hizmettir. SMS ile yapılan kredi notu sorgulama ücreti olarak 9 lira tahsil edilirken Findeks kredi notu sorgulama ücreti kendi sitesi üzerinden yapılırsa da 4,50 lira olarak ücretlendirilmektedir.

Yorum Yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir