Sigortasız Çalışana Kredi Ve Kredi Kartı Veren Bankalar


kart aidatı almayan bankalar

Kredi kartı almak istiyorum diyen kişilerin belirli kriterleri taşımaları gerekir. Kredi kartı başvuru şartları arasında yer alan en önemlilerinden biride başvuruda bulunacak olan kişinin düzenli bir gelire sahip olmasıdır. Bu gelirin belgelenmesi gerekirken sigortalı olunması bazı koşullarda zorunlu değildir. Örneğin kira geliri beyan eden kişilerin sigortalı olması gibi bir zorunluluk uygulanması mümkün değildir.

Maaş Yazısı İle Kredi Kartı 

Sigortasız çalışan kişiler için ise durum çok zordur. Çünkü bu kişilerin çalıştıklarını belgelemek için öne sürecekleri bir evrakları yoktur. Sigortasız çalışan kişiler için kredi kullanmak ya da kredi kartı almak için geliştirilen çözüm yolu ise maaş yazısı ile kredi kartı başvurusunda bulunmaktır.

Bunun için çalıştığınız iş yerinden maaş yazısı talebinde bulunmanız gerekir. Ancak son yıllarda Maliye Bakanlığı tarafından bankalarda çok sıkı denetimler yapılması ve bu denetimlerde sigortasız çalışan kişilerin tespit edilmesi nedeni ile iş verenler maaş yazısı vermeyi reddetmektedir.

Çalışmayana Kredi Kartı Veren Bankalar 

Ne yazık ki çalışmadan kredi kartı almanız mümkün değildir. Bunun nedeni bankaların alacakları konusunda sıkıntıya düşmemek nedeni ile düzenli geliri olan kişilere kredi kartı vermeyi tercih etmeleridir.

Bankaların işsizlere kredi kartı vermemesine rağmen kredi kartı kullanan ancak daha sonra işten çıkarılan kişilerin kredi kartlarına dokunmaması da tartışılması gereken ayrı bir konudur. İşten çıkarılan kişilerin kredi kartı kullanımına devam etmelerine izin verilirken yeniden kredi kartı almalarına ise izin verilmemektedir.

5 Yorum

 1. Perker

  Ağustos 13, 2016 at 10:28 pm

  Kredi kartı alabilmeniz için mutlaka çalışıyor olmanız gerekmektedir.

 2. Pertev

  Ağustos 13, 2016 at 10:28 pm

  Bankaların genel sisteminde kredi kartı alabilmeniz için mutlaka çalışıyor olmalısınız.

 3. Peyda

  Ağustos 13, 2016 at 10:28 pm

  Bazı bankalar eski müşterilerine çalışmadıkları halde kredi kartı başvurularını onaylamaktalar.

 4. Peyam

  Ağustos 13, 2016 at 10:29 pm

  Öğrencilere sadece devlet bankası olan ziraat bank vermektedir. Bunu her yıl okullar başladığında yapabilirsiniz.

 5. Peykan

  Ağustos 13, 2016 at 10:29 pm

  Çalışmayanlara banklar güvenemiceği için kredi vermeleri çok zordur bi ihtimal kbb puanınıza göre verebilirler.

Yorum Yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir