SGK Çocuk Parası Nasıl Alınır 2016 ?Sosyal devlet statüsünde SGK çocuk parası almayı birçok vatandaş istiyor. Çocuk parası alma 2015 yılına artık kesinleşti. Vatandaşlar çocuk parası almaya başvurmak için  Aile bakanlığının 81 ilde yer alan il müdürlüklerine başvurması gerekir . 15 Mayıs öncesi doğan çocuklarda dahil edilecek. Devlet  üçüncü çocuğada 600tl ücret ödeyecek bu yüzden  sosyal devlet anlayışı gerçekleşmiş oluyor. Birinci çocuğa 300 ikinci çocuğa 400 üçüncü çoçuğa 600tl yardım yapılacak. Doğum yardımının ödenmesi sırasında kimlik kayıtları esas alınacak. Önce doğan çocuklarda bu sisteme dahil edilecek. Bu sistem yurt dışında yaşayan Türk vatandaşlarını da  kapsayacak. Sgk çocuk parasının verilmesinin nedeni hükümetin çocuk  parası vermiş olmasıdır. Sgk çocuk parası alınmasında özellikle yurt dışındaki vatandaşlarıda desteklenmek istenmiştir böylece nüfusun artması önemli bir hal aldı. Özellikle bu para yurt dışında yaşayan vatandaşlarımızın Türk bankalarındaki hesaplarına atılacaktır. Çocuk parası nereye yatar ne zaman yatar böylelikle cevap bulmuş oluyor.

2015-01-12-22_14_28-Asgari-Geçim-İndirimi-2015-Agi-2015-Yeni-Asgari-Geçim-İndirimi

Çocuk yardımı 2016 velilere eğitim giderleri ve temel giderler için yapılmıştır.Evdeki çocuk sayısına göre ailelere bir ödenek çıkar buda maddi durumu dengeler. Devlet memurlara çocuk yardımını çok yüksek yapmamaktadır baktığımız zaman bu miktarlar büyük değildir ;

0-6 çocuk yardımı 39,65 TL

6 yaş üzeri çocuk yardımı 19,83 TL

Devlet özellikle memurlara çok yüksek bir çocuk yardımı yapmamaktadır  bu yardımlar çocuklar büyüdükçe kademeli olarak değişmektedir ilk okulda ayrı ortaokulda ayrıdır.

1 Yorum

  1. hüseyin sezer

    Ağustos 4, 2016 at 6:19 pm

    stres ve hızlı onayı olmadan kişisel veya işletme kredisi ihtiyACIM VAR

Yorum Yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir