Senetle Araba Nasıl Alınır ?Senetle Araba Veren Yerler Nerelerdir ?Günümüzde birçok kişi araba almak istiyor fakat araba almak için taşıt kredisi çekmesi gerekiyor. İşte burada tamda senetle araba alma devreye giriyor öyle ki senetle araba alma ise artık oldukça zor bir hale geldi baktığımız zaman senetle araba almak için galelerinden belirlenenen faiz oranlarına göre araba almanız gerekiyor. Peşinatsız senetle araba almak için güvenilir bir galeri bulmak gerekiyor bu bakımından sicili bozuk bir kişiye kredi veren bankalar olmadığı için günümüzde galeriler senetle araba verebiliyor. Ama bilinen şudur ki senetle alacağınız arabanın ücreti çok yüksek olmamalıdır. Nedeni ise galericiler için senetle araba almanız çok karlı zaten yüklü bir miktar faiz ekleniyor böylece siz  belli bir peşinatın yanı sıra araba değerini üstünde para ödüyorsuzsunuz.

Peşinatsız Senetle Araba Nasıl Alınır ?

Galericiler sizin istediğiniz vade tutarı eşiğinde gidip kredi çekiyorlar ve bu kredi faizine aldıkları rakamın çok üzerinde size kredi veriyorlar. Galerici burada neden böyle bir şey yapsın diyorsunuz ama galerici için işin özü şudur galerici satarken aracı noterden aracı rehin koyar ve siz borcunuzu ödemeden araç satışınızı gerçekleştiremezsiniz.

Galerici ile anlaştığınız gün senetlerin ödenmesi gerekir aksi takdirde galerici sizden çok ciddi miktarda paralara alabiliyor.  Şöyle bir risk vardır galerici 1 sene ödeseniz bile 2 ay ödeyemeseniz 12 aylık dönemdeki para boşa gider buda şu demek olur o para havaya gider. Bankalar galericilere göre çok daha mantıklıdır eğer siciliniz bozuksa kredi notunuzu yükseltme yoluna gidiniz.

5 Yorum

 1. yusuf

  Aralık 22, 2015 at 7:50 pm

  hangi bankalar taşıt kredisi için daha makbul devlet bankalarımı yoksa özel bankalar daha mı iyi ?

 2. soner

  Aralık 22, 2015 at 7:54 pm

  senetle araba almak yerine birikim yapın gerekirse 1 2 yıl dişinizi sıkın peşin alın .

 3. gökhan

  Aralık 22, 2015 at 7:59 pm

  peki galeri sahibi tasıt kredisini kendi adınamı bizim adımızamı alıyorlar.?

 4. fatih

  Aralık 22, 2015 at 8:03 pm

  tasıt kredisi yerine kefil getirsek kabul olurmu? önceden kefille halledebiliyorduk.

 5. orhan

  Aralık 22, 2015 at 8:06 pm

  benim sicilim bozuk kredi notumu hızlı bir şekilde nasıl yükseltebilirim ?

Yorum Yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir