Şahıs Şirketi Nasıl Kurulur 2016 ?Şahıs şirketi kurmak son dönemde birçok girişimci tarafından tercih ediliyor baktığımız zaman şahıs şirketi A.Ş VE LTD kadar büyük ve önemli değil ama girişimcilerin ve daha az maliyetli şirket kurmak isteyenlerin ilk tercihi. Halka açılmak isteyen büyüt bütçeli şirketler AŞ VE LTD kullanır. Şahıs şirketi kurmak  artık oldukça kolay bir hale geldi 7gün gibi kısa bir süre içinde ofise bile gerek duymadan şahıs şirketi kurabilisiniz

.    Şahış şirketi kurmak isteyen kişiler istedikleri şirket kurup kapatabilirler.  Şahıs şirketi kurma maliyeti 500tl başlamaktadır. Şahıs şirketi kurulurken çok fazla bir gider olmamaktadır zaman içinde oda kayıtları ve pul masrafları ve muhasebeci gideri çıkmaktadır.  Şahıs şirketi kurmanın toplam maliyeti 1500tl civarına denk gelmektedir pul masrafları extra giderler 500tl kadar çıkabilmektedir. Şahıs şirketleri yaptıkları ciro miktarına göre farklı vergi dilimlerine girmektedir  muhasebeciden profesyonel destek almak en mantıklısıdır çünkü gelir dengesini oluşturmak önemlidir.

   Şahıs şirketi giderleri  ve gelirlerine orantılı olmalıdır. Bunları işin uzmanları size yol gösterirler özellikle sanal ortamda çalışan kişiler için şahıs şirketi önerilir  devlete vergi ödemeniz size olası vergi kaçaçaklığından kurtarırr.

 

5 Yorum

 1. özlem

  Aralık 22, 2015 at 8:10 pm

  şahıs şirketi kurmak istiyorum bu aklımda uzun zamandan beri vardı aydınlattığınız için tesekkurler 😀

 2. arslan

  Aralık 22, 2015 at 8:13 pm

  şahıs şirketi kurmak için gerekli bilgim yok online veya alabileceğim bir kurs yeri varmıdır?

 3. tolga

  Aralık 22, 2015 at 8:16 pm

  peki ltd veya a.ş gibi büyük şirketler nekadara maal olur.

 4. gökalp

  Aralık 22, 2015 at 8:19 pm

  şimdi şahıs şirketi kurmak için ofice adresi vermemiz gerekmiyomu.?

 5. ilyas

  Aralık 22, 2015 at 8:22 pm

  şirketi kurarken 1500 tl para veriyoruz tamam peki kapatırkende para ödememiz gerekiyor mu?

Yorum Yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir