Pos Cihazı Nedir, Nasıl Alınır?


Günümüzde artık alışverişlerde nerede ise nakit para kadar fazla kullanılmaya başlanan kredi kartları sundukları avantajlar nedeni ile her geçen gün daha fazla kullanılmaya devam edilmektedir.

Kredi kartlarının bu kadar fazla kullanılmasının ardından mal ve hizmet satışında bulunan iş yerleri de müşterilerinden gelen talepleri karşılamak adına POS cihazı almak için başvuruda bulunmayı sürdürmektedir.

POS Cihazı Nedir?

Dilimize satış noktası olarak çevrilen İngilizce Point Of Sale kelimelerinin ilk harflerinden oluşan bir kısaltma olan POS cihazları bankamatik kartı ve kredi kartı ile ödeme yapmanızı sağlayan özel cihazlardır.

Bu cihazlar sayesinde insanların üzerinde yüksek nakit para taşıma riskini üstlenmelerine gerek kalmadan özgürce alışveriş yapmalarına olanak sağlanmaktadır. Yine eskiden taksitli alışveriş için kullanılan senetle alışveriş yapma yöntemi kredi kartına taksit sisteminin yaygınlaşması sayesinde artık kullanılmamaktadır.

POS Cihazı Başvurusu

POS cihazı almak isteyen işletme, kişi, kuruluş ve kurumların cihaz almak istedikleri bankayı şahsen ziyaret etmeleri yeterlidir. Bu ziyaret esnasında banka sizden POS almak için gerekli olan evraklar ve diğer detayları talep edecektir. Zaten bankalar düzenli aralıklarla potansiyel müşterileri ziyaret etmekte ve POS cihazı vermek için çeşitli girişimlerde bulunmaktır. Yani bankalar adeta birbirleri ile yarışarak daha fazla POS cihazı yaymak adına verebilecekleri ve ilgili şartları taşıyan kişi ile şirketlere çok kolay bir şekilde cihazların dağıtımını gerçekleştirmektedir.

5 Yorum

 1. Necla

  Ağustos 12, 2016 at 10:07 pm

  Post cihazı alabilmeniz için kurumsal bir şirkete sahip olmanız gerekiyor.

 2. Nefise

  Ağustos 12, 2016 at 10:07 pm

  Çalışmak istediğiniz banka şubesine giderek kolaylıkla başvuru yapabilirsiniz.

 3. Nehir

  Ağustos 12, 2016 at 10:08 pm

  Post cihazı almadan önce bankaların size sunacağı imkanları çok iyi araştırmalısınız..

 4. Nehire

  Ağustos 12, 2016 at 10:08 pm

  Post cihazı almadan önce bölgenizdeki insanların en çok hangi bankayı kullandığını analiz etmenizde fayda var.

 5. Nergis

  Ağustos 12, 2016 at 10:09 pm

  Eğer bir işletmeye sahipseniz kolaylıkla istediğiniz bankadan pos cihazı alabilirsiniz.

Yorum Yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir