Para Biriktirmek İstiyorum


Toplum olarak son yıllarda tasarrufun önemini unutmaya zorlanıyor olsak ta para biriktirmek bir tercih değil büyük bir zorunluluk olarak görülmelidir. Çünkü kişinin acil para ihtiyacını ne zaman duyacağı belli değildir.

Aniden yaşanan bir işten çıkarma ya da ortaya çıkan bir hastalık ya da büyük bir eğitim fırsatı gibi pek çok farklı nedene bağlı olarak acil para arıyorum demeniz kaçınılmazdır. Bu gibi durumlarda ortaya çıkan olumsuzluktan kurtulmanını en iyi yolu elinizde bulunan birikimden yararlanmaktır. Her ne kadar sürekli düzenlenen kampanyalar ve reklam tanıtımları ile harcamaya teşvik edilsekte para biriktirmenin önemi de unutulmamalıdır.

Para biriktirmek istiyorum diyen kişilerin yapmaları gereken ilk şey aylık bütçe hazırlayarak ne kadar para ayırabileceklerini belirlemektir. Bu hesaplamada sadece zorunlu harcamalar hesaplamaya dahil edilmeli ve kalan tutar tasarruf etmek üzere saklanmalıdır. Bu şekilde yapılan bütçelerin sonucunda para arttırılarak birikim yapılmaya başlanacaktır. Yapılan birikim uzun vadeli ise altın almak en mantıklı yoldur. Çünkü pek çok kişi altını sattığında erken dönemde zarar edeceği için tasarrufuna dokunmaktan çekinmekte ve birikimi uzun süreli olmaktadır.

5 Yorum

 1. Ahunaz

  Ağustos 11, 2016 at 9:39 pm

  Para biriktirmek için her zaman işe yarayan kumbara sistemleridir.

 2. Ahunisa

  Ağustos 11, 2016 at 9:39 pm

  Bankalardan birikim hesabı açarak böyle bir girişimde bulunabilirsiniz 3-5 derken güzel birikiyor.

 3. Ahunur

  Ağustos 11, 2016 at 9:40 pm

  Para biriktirmek nakit para her zaman elinizde tutmak oldukça önemlidir. Riskli dönemlerin her zaman başınıza gelebilceğini düşünün.

 4. Ahuse

  Ağustos 11, 2016 at 9:41 pm

  Bankaların genellikle bu konudaki çalışmalarını beğeniyorum. Miktarı önemli olmadan istediğiniz kadar parayı ekliyebiliyorsunuz.

 5. Ajda

  Ağustos 11, 2016 at 9:41 pm

  Bir kumbara alın ve bunun içine her gün cebinizdeki bozuk paraları atın fullendiğinde bakın ve güzel bir birikim olduğunu göreceksiniz.

Yorum Yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir