Öğrenciye Kredi Kartı Veren Bankalar” Öğrenciye Kredi Kartı Veren Bankalar ” konumuz ile öğrencilik döneminde ihtiyacınız olan kredi kartı başvurusu hangi bankalar üzerinden yapabileceğinizi öğrenebilirsiniz.Kredi kartı almak artık bir mağazadan alışveriş yapmak kadar kolay. Öyle ki üniversiteye başladığınız ilk yıl, bir kredi kartı sahibi olmanız da kaçınılmaz. Özellikle İstanbul’da okuyorsanız, okunuzun kapısında bekleyen ve size kredi kartı vermeye çalışan kredi kartı pazarlamacıları ile hemen her gün karşılaşırsınız. Üstelik bu kartları verirken size çok da bir şey sormazlar; bir form doldurmanız ve sonrasında adresinize kargo ile gönderilen kartı açıp, herhangi bir ATM’den şifre belirlemeniz, o kredi kartını kullanmaya başlamak için yeterli oluyor. Tabi bu kredi kartları öğrenciye özel oldukları için, kart limitleri de çalışan kişilerin kredi kartı limitlerine göre daha düşük oluyor. Ancak birkaç ay düzenli ödemeden sonra limit arttırım talebinde bulunarak, 400 TL ile başlayan kredi kartı limitinizi, 1 yılın sonunda 700 TL’ye kadar yükseltebilirsiniz. Peki bu bankalar hangileridir? İşte öğrenciye kredi kartı veren bankalar

İş Bankası

is-bankasi-ogrenci-kredi-karti

İşte Üniversiteli adıyla öğrencilere özel bir kredi kartı hazırlayan İş Bankası, 25 yaşa kadar, örgün öğretim gören tüm üniversite öğrencilerine bu imkanı sunuyor. Kredi kartının başlangıç limiti 400 TL.

Yapı Kredi

yapi-kredi-ogrenci-karti

İstanbul Üniversitesi’nde okuyorsanız, hemen her yılın başında bu banka adına size kredi kartı vermeye çalışan kişilerle karşılaşırsınız. Yapı Kredi de 18 ile 25 yaş aralığındaki üniversite öğrencilerine herhangi bir gelir belgesi ya da kefil istemeden kredi kartı veriyor. Bu bankada başlangıç için kredi kartı limiti 500 TL. Düzenli ödemeler ile birkaç yıl içinde limitinizi 2000 TL’ye kadar yükseltebiliyorsunuz.

HSBC

hsbc-ogrenci-kredi-karti

Campus Kart olarak üniversite öğrencilerini kredi kartı sahibi yapan HSBC da öğrenciye kredi kartı veren bankalar arasında yer alıyor.  başlangıç limiti olarak diğer iki bankaya oranla daha yüksek bir limit sunuyor. Eğer talep ederseniz kredi kartı limitiniz 700 TL ile başlıyor. Bu karta başvurmak için üniversite öğrencisi olmak, TC ya da KKTC vatandaşı olmak yeterli.

Garanti Bankası

garanti-bankasi-ogrenci-kredi-karti

Diğer bankalar gibi Garanti de 18-25 yaş aralığındaki üniversite öğrencilerine, Bonus Genç adı verilen bir kredi kartı veriyor. Üstelik bu kartın birçok avantajı da bulunuyor. Bonus üye işyerlerinden yapacağınız harcamalar ile puan kazanabilir ve biriken puanlarınızı daha sonraki alışverişlerinizde kullanabilirsiniz.  Ayrıca Bonus Genç kart aidat ücreti de bulunmamaktadır.

Ziraat Bankası

ziraat-bankasi-ogrenci-kredi-karti

Devlet üniversitelerinde okuyan her 3 öğrenciden 1’i devlet bursu ya da kredi desteği alıyor. Dolayısıyla eğer bir üniversite öğrencisiyseniz, zaten Ziraat Bankası’nda kredi ödemelerinizi aldığınız bir hesabınız var demektir. Dolayısıyla bu bankadan kredi kartı almanız da çok daha kolay olacak.  Üniversite öğrencilerine kredi kartı veren banka, başlangıç için düşük bir limit verse de, zaman içinde bu limiti yükseltmek yine sizin elinizde.

TEB

teb-ogrenci-kredi-karti

ÜniversiTEB adıyla 18-25 yaş aralığındaki üniversite öğrencilerine verilen kredi kartı, yıllık aidat ücreti almıyor. Üniversite öğrencileri arasında en çok tercih edilen 3 kredi kartından biri olan üniversiTEB başlangıç için diğer bankalara oranla daha düşük bir limit; 250-300 TL limit olanağı sunuyor.

Yorum Yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir