Öğrenciye Kefilsiz KrediÖğrencilik yıllarında bankalar kredi kartı konusunda daha cesur davransa da, öğrencilere kredi vermek konusunda biraz çekimser davranıyorlar. Öyle ki 1000 TL’lik bir kredi başvurunuzu bile geri çeviriyor, olumsuz sonuçlandırabiliyor. Peki, öğrenciye kefilsiz kredi veren bir banka var mı? Bir üniversite öğrencisi herhangi bir bankadan kefilsiz olarak bireysel ihtiyaç kredisi alabilir mi? Öğrencilik yıllarınızda var olan nakit borçlarınızı ödemek ya da yeni bir telefon, bilgisayar almak, okul için bazı masraflarınızı karşılamak ya da bütçenizi kontrol altına almak için krediye ihtiyaç duyabilirsiniz.

Ancak bankalar ne yazık ki her durumda öğrencilere kefilsiz kredi vermiyor. Bunun nedeni bankaların, kredi başvurusu sırasında tüketicilerden talep ettiği en temel belgelerden biri maaşı ya da geliri gösteren belgedir. Herhangi bir çalışanın kredi başvurusunun olumlu sonuçlanabilmesi için, aynı işyerinde ortalama 6 aydır sigortalı olarak çalışıyor olması gerekiyor. Bu durumda, öğrencilik yıllarında part time ya da ikinci öğretim okuyan öğrencilerin full time ve sigortalı olarak çalışmaları durumda bankalardan kefilsiz olarak kredi almalarına engel bir durum yoktur.

Öğrenciye kefilsiz kredi başvurusu

Öğrenci olarak kefilsiz kredi kullanmak istiyorsanız mutlaka tüm bankaların şubeleri üzerinde kredi teklifi almayı unutmayınız.

Peki çalışmıyorsanız ne olacak? Öğrenciye kefilsiz kredi verilmesi için bir seçenek daha var. O da, 18 yaşını doldurmuş üniversite öğrencisinin üzerine kayıtlı taşınmaz bir mülkün bulunması durumudur. Eğer size ait bir ev ya da arsa tapusu, ya da araba varsa, kefil göstermenize ihtiyaç kalmadan, bankanın belirlediği bir limite ve adınıza kayıtlı mülkün değerine bağlı olarak bireysel ihtiyaç kredisi alabilirsiniz.Günümüzde Öğrenciye kefilsiz kredi veya düşük faizli kredi veren bankaların listesi şu şekildedir ;

 • Garanti Bankası
 • Akbank
 • Odeabank
 • İşbankası
 • Halkbank
 • Vakıfbank
 • İşbankası

Sizlerde bu bankalar üzerinden rahatlıkla kefilsiz kredi kullanabilirsiniz.Öğrenci olarak sizlerde nakit ihtiyacınız varsa bankalar üzerinden kefilsiz kredi kullanarak çok rahat bir şekilde çözüm bulabilirsiniz.

Kefilsiz öğrenci kredi ile ilgili tüm sorun ve düşüncelerinizi konu altında yorum olarak belirtebilirsiniz.

5 Yorum

 1. necmi

  Aralık 21, 2015 at 9:24 am

  akdeniz üniversitesinde öğrenciyim ve acil olarak kredi kullanmak istiyorum. Sizce en mantıklı banka hangisi ?

 2. ahmet

  Aralık 21, 2015 at 9:26 am

  muğla üniversitesinde okuyorum ve işbankasında yüklü miktarda param var. acil kredi almak istiyorum. sizce hesabımdaki para işe yararmı ?

 3. samet

  Aralık 21, 2015 at 9:28 am

  istanbul üniversinde okuyorum ve acil olarak kredi almak istiyorum. öğrenciye en kolay kredi veren banka hangisi ?

 4. metin

  Aralık 21, 2015 at 9:29 am

  acil olarak kredi almak istiyorum. öğrenciyim ve nasıl yapacağımı bilmiyorum. yardımcı olabilirmisiniz ?

 5. ali

  Aralık 21, 2015 at 9:30 am

  manisa da üniversite öğrencisiyim ve acil olarak kredi almak istiyorum. acaba akbanka başvursam hemen alabilirmiyim ?

Yorum Yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir