Öğrenciler İçin İş İlanları İle Ek Gelir Kazanma Fırsatı


Öğrencilik döneminde sürekli artan masraflar burs alsa dahi öğrencilerin bir süre sonra maddi sıkıntılar içine düşmesine neden olmaktadır. Pek çok öğrenci bu durumda kredi kullanmak isterken ne yazık ki öğrencilere kredi veren bankalar tarafından ağır şartların istenmesi bunun gerçekleşmesini engellemektedir.

Öğrencilere İş İlanları 

Son yıllarda sayıları büyük bir hızla artan alışveriş merkezleri öğrenciler için kesinlikle son derece geniş iş imkanları sunmaktır. Ek iş yapmak istiyorum diyen öğrencilere yönelik olarak özellikle de hafta sonu iş fırsatları sunan alışveriş merkezleri kasiyer, garson, satış danışmanı ve mağaza elemanı gibi farklı pozisyonlarda iş imkanları sunmaktadır.

Anketörlük İşi

Öğrencilerin yine sıklıkla tercih ettikleri ek gelir fırsatları arasında yer alan anketörlük işlerinde araç ile öğrenciler araştırmanın yapılacağı bölgeye bırakılmakta ve yine sonra aynı bölgeden iş bitişinde toplanmaktadır. Genelde ücret günlük olarak ödenir ve yemek giderleri de şirket tarafından karşılanır.

Üniversite Öğrencilerine İş İmkanı 

Özellikle de belirli bir alanda okuyan üniversite öğrencileri için daha fazla iş imkanı bulunmaktadır. Okul açıkken staj imkanı sunulan öğrenciler yaz tatili için ise daha uzun dönemli işler sunulur. Örneğin turizm bölümü öğrencileri yazın otellerde çalışırken eczacılık bölümü öğrencileri de eczanelerde çalışabilmektedir.

5 Yorum

 1. Eda

  Ağustos 12, 2016 at 12:28 am

  Öğrencilere güzel bir tavsiyem olabilir editörlük hakkında bilgi alarak güzel paralar kazanılabilir.

 2. Efil

  Ağustos 12, 2016 at 12:29 am

  Anketörlük gibi kolay görünen işlerde insanlar öğrencilerin hakkını vermiyorlar.

 3. Efsun

  Ağustos 12, 2016 at 12:29 am

  Freelancer olarak iş imkanları oldukça fazla öğrencilerin bu konuda araştırma yapmaların fayda var.

 4. Eftelya

  Ağustos 12, 2016 at 12:30 am

  Ek gelir olarak internet ortamında oldukça fazla seçenek var biraz azim ve zamana ihtiyaç var.

 5. Elanaz

  Ağustos 12, 2016 at 12:30 am

  Yazmaktan zevk alanlar için blog editörlüğü olarak bir çok iş imkanı var fakat dolandırıcılara ve emek hırsızlarına dikkat.

Yorum Yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir