Nasıl Hibe Kredisi Alabilirim?


En Kolay Hibe Kredi Nasıl Alınır?

Kendi işini kurmak isteyen kişilerin en büyük destekçisi hibe kredi kullanmaktır. Avrupa Birliği tarafından kalkınmanın desteklenmesi amacı ile kullandırılan hibe krediler farklı şekillerde kullandırılmaktadır. Bazı hibe kredi paketleri geri ödemesiz hibe kredi olarak kullandırılırken bazı kredi paketlerinde de faizsiz kredi ya da ilk yıl geri ödemesiz kredi gibi farklı pek çok avantaj sunulmaktadır.

Ancak hibe kredilerin sınırlı olması ve kullanmak isteyen kişilerde özel şartlar aranması ne yazık ki hibe kredi kullanmak istiyorum diyen kişilerin zorlanmasına neden olmaktadır. Peki, nasıl hibe kredisi alabilirim diye soran kişilerin neler yapmaları gerekir. Öncelikle hibe kredi kullanmak istiyorum diyorsanız ilk yapmanız gereken kendinize en yakın İŞKUR merkezine giderek açılan girişimcilik kurslarına katılmak olmalıdır.

Bu kurslarda verilen girişimcilik sertifikası genelde hibe kredilerde aranılan ilk şartlar arasında yer alır. Yani bu sertifikaya sahip olmanız sizi bir adım ileriye taşır. Bunun haricinde mutlaka çok iyi bir proje hazırlamanız gerekir. Zaten bu konuda hizmet veren pek çok proje şirketi bulunmakta olup hibe kredisi projeleri için özel hizmet vermektedir. Burada önemli olan kişinin bir hayali plan için değil gerçeğe kolaylıkla dönüşebilecek bir iş fikri olduğunu kanıtlayabilmesidir.

3 Yorum

 1. Fatma

  Nisan 24, 2016 at 10:25 pm

  Hibe kredi kullanırken zorluk çekmedim sadece fikrimin güzel ve iş yapabileceğime ikna etmemle beraber kazandım

 2. Ayşe

  Nisan 24, 2016 at 10:27 pm

  Hibe kredi kullanırken en önemlisi kuruma fikrinizi beğendirmeniz ve gerçekten iş yapabileceğinize ikna etmeniz çok önemli

 3. Alican

  Nisan 24, 2016 at 10:28 pm

  Hibe Kredi kullanan bireylerin kredi konusunda sıkıntı yaşamamış olmasıda önemli diye biliyorum. Fakat genellikle kosgeb ekibini iknanız sonucunda kolaylıkla alabiliyorsunuz.

Yorum Yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir