MTV Ödeme Kanalları ve MTV Ödeme Kampanyaları Nelerdir?


Devlet kurumların da artık internet üzerinden pek çok hizmeti sunmaya başlaması ile beraber vergi ödemeleri de kolaylaşmaktadır. Bunlardan biride MTV ödemesi olarak ta anılan Motorlu Taşıtlar Vergisi ödemeleridir. Gelir İdaresi Başkanlığı internet vergi dairesi üzerinden MTV ödemesi yapılırken aynı zamanda MTV sorgulama hizmeti de verilmektedir. Bu sayede araç sahipleri ödemeleri gereken vergi tutarını belirleyerek nasıl ödeme yapacaklarına çok daha kolay bir şekilde karar verebilmektedir.

MTV hesaplama işlemlerinizi Gelir İdaresi Başkanlığı internet vergi dairesi üzerinden yapabileceğiniz gibi aynı zamanda taşıt vergisi hesaplama siteleri üzerinden yapmanız mümkündür. Burada önemli olan sizden istenen bilgileri tam olarak girebilmenizdir. Motorlu Taşıtlar Vergisi hesaplaması işleminde sistem sizden önce araç tipi bilginizi girmek isteyecektir. Size sunulan seçenekler arasından doğru olanı işaretledikten sonra sırası ile araç yaşı ve motor silindir hacmi bilgilerinizi girdikten sona hesapla butonunu tıklayarak ödemeniz gereken MTV tutarını öğrenebilirsiniz.

MTV ödeme tutarı yıllık olarak hesaplanmakta olup isteyen kişiler için bu tutar yıla 2 defa olacak şekilde eşit taksitlere de bölünebilmektedir. Bankalar MTV ödeme dönemlerinde son derece cazip kampanyalar düzenlemekte olup kredi kartıyla MTV ödemek isteyen kişilere çeşitli avantajlar sağlamaktadır.

2 Yorum

  1. Ali

    Nisan 24, 2016 at 11:40 am

    Mtv ücretleri bu sene düşmemesi bizi zor durumu sokmakta.

  2. Melih

    Nisan 24, 2016 at 11:41 am

    Mtv tutarlarını öğrenebilmemiz için yardımcı olduğunuz için Teşekkürler.

Yorum Yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir