Meslek Liselilere Müjde 2016 KOSGEB Kredisi


En çok talep gören kredi kampanyaları ile dikkat çekmeye devam eden KOSGEB kredileri pek çok kişiye hayatlarını yeniden dizayn etme imkanı sunmaktadır. Kendi işimin sahibi olmak istiyorum diyen girişimcilerin desteklenmesini amaçlayan KOSGEB yeni mezunları da kendi iş yerlerini açmak için cesaretlendirmeyi sürdürmektedir. Bunlardan biri de KOSGEB meslek lisesi mezunlarına yönelik düzenlenen özel kredi paketidir.

Meslek Liselileri Müjde 

2015-2016 eğitim döneminde mezun olacak meslek lisesi öğrencileri KOSGEB uygulamalı girişimcilik eğitimi için başvuruda bulunma hakkı kazanacak. Eğitim programına katılan ve başarı ile bitirerek KOSGEB uygulamalı girişimcilik eğitimi sertifikası almaya hak kazanan meslek lisesi mezunları aranılan koşulları yerine getirmeleri durumunda 50 bin lira hibe kredi ya da 100 bin TL faizsiz kredi desteği almaya hak kazanacak.

KOSGEB 50 Bin TL Hibe Kredi Kullanmak 

Mezun oldukları alanda kendi iş yerlerini kurmak isteyen kişilere yönelik olarak kullandırılacak olan 50 bin lira hibe kredi kullanımına izin verilmektedir. Yeni girişimci desteği ile anılan kredi desteğinden yararlanmak isteyen kişilerin yapmaları gereken ilk şey mezun olur olmaz KOSGEB girişimcilik eğitimi sertifikası için kurs programına başvuruda bulnmaktır. Eğitim programının kesinlikle tamamlanması ve sertifikanın alınması gerekmektedir.

KOSGEB Faizsiz Kredi Desteği 

50 bin lira ile hayalindeki işi kuramayacak olan kişiler için ise KOSGEB 100 bin lira faizsiz kredi desteği de vermektedir. Yani meslek lisesi mezunları isterlerse geri ödemesiz hibe kredi kullanabilir ya da daha fazla kredi kullanmak isterlerse faizsiz kredi desteği için başvuruda bulunabilirler.

6 Yorum

 1. tufan

  Temmuz 30, 2016 at 8:55 pm

  Meslek lisesi meezunuyum elektrik elektronik dükkanı actım yanlız daha hic birşeye kayıt olmadım neler yapmamız gerekiyor aydınlatcak kimse yokmu

 2. Taykut

  Ağustos 13, 2016 at 11:59 pm

  Meslek lisesi mezunu olanlar için gerçekten güzel bir fırsat girişimde bulunulabilir.

 3. Taylan

  Ağustos 13, 2016 at 11:59 pm

  Kosgeb eğitimlerini tamamladıktan sonra başvurunuzu kolaylıkla yapılabiliyor ve devlet artık lise mezunlarınada yardımcı oluyor.

 4. Tekay

  Ağustos 14, 2016 at 12:00 am

  Kosgeb eğitimi tamamladıktan sonra projenizi iyi düşünmelisiniz ve mümkünse uzmanlardan destek almalısınız.

 5. Tekcan

  Ağustos 14, 2016 at 12:00 am

  Kosgeb kredinizin tek seferde onaylanmasını istiyorsanız ilk önce kursuna daha sonra uzmanlarından destek almakta oldukça büyük bir fayda var.

 6. Tekin

  Ağustos 14, 2016 at 12:01 am

  Kosgeb yeni girişimcilere hibe kredisi sayesinde ekonomiye oldukça güzel can vermektedir her zaman yeni girişimli çok değerlidir.

Yorum Yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir