Memura İndirimli Tatil Gerçek Oluyor


Rus uçağının düşürülmesinin ardından Rus turistlerin tatil için ülkemize gelmeyeceklerini açıklaması gerekse de son 1 yıl içinde gerçekleştirilen terör saldırıları nedeni ile turistlerin güvenlik endişesi duymaları ülkemizdeki turistik bölgelerin boş kalmasına neden oldu. Tatil beldeleri deyim yerindeyse sinek avlamaya devam ederken yaşanan sıkıntıların aşılması için vatandaşların tatil rezervasyonu yaptırmaları için yeni kampanyalar düzenlenmeye devam ediyor.

Bunlardan biri de devlet memurları için tatil fırsatı sunulması. Yapılan düzenlemeler ile beraber hem devlet memurlarına tatil indirimi uygulanacak hem de memurların tatil harcamalarında kullanmaları için bir maaşlık tutar 12 ay vadeli faizsiz kredi olarak memurların kullanımına sunulacak. Böylece memurların tatil için teşvik edilmesi sağlanacak ve boş kalan otellerin doldurulması sağlanacak.

Haziran ayının sonuna gelinirken ilgili düzenlemeniz en geç Temmuz ayı sonuna kadar çıkarılması bekleniyor. Düzenlemenin çıkarılması durumunda milyonlarca memurun tatil planları yapmaları durumunda tatil beldelerinin bu sene boş kalan bölümlerinin doldurulması ve turizm sektöründe ki kan kaybının belirli bir sınırda tutulması amaçlanıyor. Ancak kampanyanın sadece devlet memurlarına uygulanıyor olması ve işçilerin bu haktan yararlanamaması yeni bir tartışmaya neden olacak gibi görünüyor.

5 Yorum

 1. Ramim

  Ağustos 13, 2016 at 10:38 pm

  Her zaman her yaz memurlara özel tatil imkanları sunuluyor bu seneki kampanya güzel.

 2. Ramiz

  Ağustos 13, 2016 at 10:39 pm

  Memurların tatile ihtiyacını karşılayabilmeleri için 24 Aya kadar düşük faizli kredi veren bankalar vvar.

 3. Rasim

  Ağustos 13, 2016 at 10:39 pm

  Bankaların bir çoğu güzel kampanyalar düzenliyor bu konuda en başarılı Denizbank.

 4. Rasin

  Ağustos 13, 2016 at 10:40 pm

  Yıllık izinde herkes tatile gitmek ister bu yüzden bankalar çok düşük faizli krediler sağlamakta.

 5. Rauf

  Ağustos 13, 2016 at 10:40 pm

  Memurlar için özel kampanyalar düzenleyen bankalar var bunları tercih etmekte fayda var.

Yorum Yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir