Mantar Yetiştiriciliği Kredi Desteği 2016


Kendi işinin sahibi olmak isteyen kişilere sunulan kredi desteklerinden biri de son yıllarda oldukça popüler olan mantar yetiştiriciliği kredi desteğidir. Mantarların ülkemizin pek çok bölgesinde son derece kolay bir şekilde yetiştirilebilir olmasının yanı sıra talebin de çok fazla olması bu alana olan ilginin her geçen gün artmasına neden olmaktadır.

Mantar Üretimi Kredisi 

Öncelikle bu kredilerin tüm mantar türleri için geçerli olmadığının bilinmesi gerekir. Mantar yetiştiriciliği kredisi normal koşullar altında daha az bulunan istiridye mantarı, gelincik mantarı, çam kabara mantarı, çörek mantarı ve höbelen mantarı türleri için kullandırılmaktadır.

Kısa sürede çok yüksek miktarda hasat imkanı sunan mantar türleri bu nedenle yatırımcıların da gözdesi konumundadır. Belirli kriterlere özen gösterilmesi durumunda genelde hasat her zaman başarılı olur. Ancak mantar hastalıkları konusunda son derece dikkatli olunmalıdır.

Mantar Yetiştiriciliği Kredi Nasıl Alınır?

2016 yılında mantar yetiştiricilerine 30 bin lira kredi desteği sağlanırken kredi desteğini devlet Ziraat Bankası şubeleri aracılığı ile kullandırmayı sürdürmektedir. Tarımsal krediler arasında yer alan mantar yetiştiriciliği kredisi başvurusu için Ziraat Bankası şubeleri üzerinden detaylı bilgi alabilirsiniz.

Yorum Yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir