Maaş Yazısı İle Kredi Çekmek Mümkün Mü?


Günümüzde bankaların kredi kullanmak isteyen kişilerde aradıkları önemli şartlardan biri de kişinin aylık düzenli bir gelire sahip olması ve bu geliri belgeleyebilmesidir. Maaşlı çalışan kişiler için bankalar maaş bordrosu talep eder. Ancak kişinin sigortasız çalışması ya da maaşının bordro da daha düşük gösterilmesi gibi nedenler halinde maaş yazısı verilmek istenebilir.

Pek çok banka artık maaş yazısı ile kredi vermekte olup burada zor olan işçinin iş vereninden maaş yazısı alabilmesidir. Çünkü artık Maliye Bakanlığı bankaları çok yakından takip etmekte olup bu tip girişimler üzerinden iş verenlerin açıklarını aramaktadır. Maaş yazısı vermenin cezası da kişinin yaptığı sahtekarlığı kabul etmesi anlamına geldiği için oldukça yüksektir. Bu nedenle iş veren maaş yazısı örneği hazırlarken başına gelebilecek risklerin farkında olmalıdır.

Çalışanının daha yüksek kredi çekebilmesini sağlamak amacı ile daha yüksek maaş gösterilmesi bile işverenin bunu ispat edememesi durumunda ceza almasına neden olabilir. Tüm bunlara rağmen maaş yazısı ile kredi çekmek isteyen kişilerin iş yerinde imza yetkisine sahip olan bir kişinin imzaladığı ve imza sirküleri eklenmiş olan bir yazı ile bankaya başvuruda bulunması yeterlidir.

4 Yorum

 1. Güney

  Nisan 24, 2016 at 11:03 pm

  Bazı bankalar bu konuda gerçekten yardımcı olmaktadır. Maaş yazınızda ıslak imza var ise kolaylık sağlamaktalar.

 2. Zekiye

  Nisan 24, 2016 at 11:04 pm

  Anlaşmalı bir bankanız ve aktif kullandığınız banka var ise size bu konuda destek ve yardımcı olacaktır.

 3. Zekerya

  Nisan 24, 2016 at 11:04 pm

  Kolay kolay kredi çekebilirsiniz. Kbb puanınız sorunsuz ise maaş yazısı ile kredi çekmeniz mümkündür çoğu bankada.

  • dlr

   Haziran 6, 2016 at 12:42 pm

   buna ek olarak bir belge istenmekte mi?bir bilginiz var mı?

Yorum Yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir