Kredisi Çıkmayana Kredi Çıkartılır


Son dönemde kredi reddi yaşayan kişilerin sayılarının büyük oranda artması ile beraber aynı oranda “kredisi çıkmayana kredi çıkartılır” ilanları da artmaya devam ediyor. Özellikle de acil para ihtiyacı duyan kişilerin büyük ilgi gösterdiği bu ilanların güvenirliği tartışmalara neden olurken insanların çaresizliğinden yararlanan sahtekarlara karşı da dikkatli olunması gerekiyor.

Kredi Çıkartılır 

Düşük kredi notu ortalaması ya da kara listede olmak gibi çeşitli nedenlere bağlı olarak bankadan kredi kullanamıyorum diyen kişilere hizmet veren finans firmaları bulunmaktadır. Bu firmaların bazıları danışmanlık hizmeti sunmakta, kısa sürede kredi notunu yükselterek yüksek riskli kredi notu seviyesini kredi kullanabilir kredi notu seviyesine taşımaktadır.

Bu firmalar komisyon usulü çalışmakta olup kullanılan kredi tutarının yüzde 20’si oranında komisyon talep etmektedir Yani kredi onayı almakta zorlanan kişinin bu firma aracılığı ile kredi onayı alması durumunda 10 bin lira kredi kullanması durumunda 2 bin lirayı bu firmalara ödemesi gerekir. Ancak kredi kullanıldıktan sonra ödeme yapılması, kredinin bankadan kullanılması ve riskin sıfır olması nedeni ile çok daha güvenilirdir.

Yorum Yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir