Kredili Mevduat Hesabı Kapatma Nasıl Yapılır?


Bankaların sunduğu kredi ürünleri arasında yer alan kredili mevduat hesabı normal hesabınızda para olmasa dahi hesabınızı kullanmanızı sağlar. Ancak günlük faiz işletildiği ve hesabın 45 gün içerisinde sıfırlanması gerektiği için bu hesap asla uzun vadeli nakit ihtiyaçları için kullanılmamalıdır.

Kredili mevduat hesabı sadece maaşınızı almanıza az bir süre kala nakit ihtiyacı duyarsanız ya da hesabınızda otomatik ödeme talimatı bulunuyor ise bu faturaları ödeme amaçlı kullanmanız gerekir. Dikkatli olarak kullanıldığında ve ödemeleri düzenli olarak yapıldığında kredili mevduat hesabı ay sonunu getirmeniz konusunda size çok yardımcı olacak değerli bir kaynaktır.

Ancak yine de bu hesabı kullanmak istemeyen kişiler dilerlerse kredili mevduat hesabı kapatma talebinde bulunabilirler. Burada önemli olan kapatılmak istenen hesabın mutlaka sıfır olması yani eksi bakiye de bulunmamasıdır. Bu sağlandıktan sonra bankanın müşteri hizmetleri telefon numarası üzerinden başvuruda bulunabileceğiniz gibi aynı zamanda bankanın şubesini ziyaret ederek de şahsen hesap kapatma başvurusunda bulunabilirsiniz. Ancak bunun için mutlaka kimlik belgenizin yanınızda olması gerekir.

3 Yorum

 1. Alpaslan

  Nisan 25, 2016 at 12:05 pm

  Zora sıkıştığım zamanlarda maaşıma yakın tarihlerde nakit avans sayesinde bir çok ödememi yapabiliyorum.

 2. Kuzey

  Nisan 25, 2016 at 12:06 pm

  Otomatik ödemediki ödemelerimi mevduat hesabımdan hallediyorum ve maaş zamanımda oraya aktarımı gerçekleştiriyorum ve sorunsuz işlem yapabiliyorum.

 3. GÜney

  Nisan 25, 2016 at 12:07 pm

  Nakit avans özelliği sayesinde bir çok zaman işime yaramakta sıkıştığım durumlarda direk kullanabiliyorum. Tek sorun maaş zamanına yakın zamanda çekebiliyor olmak.

Yorum Yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir