Kredi Notunun Yükselmesi Ne İşe Yarar?


Günümüzde artık kredi notu pek çok alanda başvuruların değerlendirilmesi konusunda kullanılan en önemli veri olarak kabul edilmektedir. Kredi notunun yüksek olması gerek kredi kullanımı gerekse de borçlanarak yapmak istediğiniz tüm işlemlerde size son derece kolay bir şekilde kapıların açılması anlamına gelir. Bu nedenle mümkün olduğunca kredi notu ortalamasının yüksek tutulmasına çalışılmalıdır.

Düşük Kredi Notu İle Kredi 

Kredi notunun düşük olması ne yazık ki en çok kredi kullanmak isteyen kişilerin zorlanmasına neden olmaktadır. Bankaların pek çoğu ilk kredi başvurusu değerlendirmesinde kredi notu ortalamasını dikkate almakta olup bu nedenle daha ilk değerlendirmede düşük kredi notu ortalaması olan kişilerin başvuruları reddedilmektedir.

Düşük kredi notu ile kredi kullanımında dikkat edilmesi gereken nokta kişinin kredi notu ortalaması ile orantılı olan bir kredi tutarı belirlemesi ve bu tutarı kullanmasını sağlayacak olan aylık geliri beyan edebilmesidir. Ancak bu sayede kredi kullanımı mümkün olur. Bunun yanı sıra kolay kredi veren bankalar arasından seçimde bulunarak en kolay kredi veren bankalar üzerinden kredi başvuru formu doldurulması da kredi onayı alınmasını kolaylaştıracak önemli bir faktördür.

Kredi Notunu Yükseltmek 

Gerek kolay kredi kullanmak gerekse de vadeli işlemlerde hemen onay almak isteyen kişilerin kredi notunu yükseltmek için bazı adımları atmaları çok önemlidir. Özellikle de uzun vadede bankaya olan borçların tam zamanında ve eksiksiz olarak yatırılması kredi notunun yükseltilmesi hususunda en önemli olan madde olarak öne çıkmaktadır. Bunun yanı sıra kişinin kredi kartını yoğun kullanması, nakit işlemlerini mutlaka banka hesabı üzerinden aktarması gibi kriterlerde kredi notunun yükselmesi için artı değer katacak diğer seçeneklerdir.

5 Yorum

 1. Mina

  Ağustos 12, 2016 at 10:00 pm

  Kredi notunuzu yükseltmeniz ihtiyaç anında kredi kullanımınızı kolaylaştıracaktır.

 2. Mine

  Ağustos 12, 2016 at 10:01 pm

  Eğer kredi notunuz yüksek olursa bankalar size güvenecektir ve kredi verecektir.

 3. Minel

  Ağustos 12, 2016 at 10:01 pm

  Kredi notunuz düşük olursa hiç bir bankadan kredi ve kredi kartı alamzsınız bu yüzden yüksek olması gerekiyor.

 4. Miray

  Ağustos 12, 2016 at 10:02 pm

  Kredi notunuzun ne kadar yüksek olması o kadar iyidir kredi kartı almak istediğinizde kolaylık olacaktır.

 5. Mircan

  Ağustos 12, 2016 at 10:02 pm

  Kredi notunuzun yüksek olması acil kredi ihtiyaçlarınızda oldukça faydası olacaktır.

Yorum Yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir