Kredi Notunun Yüksek Olması


Diğer kişilerden daha avantajlı koşullarda bankacılık işlemlerinden yararlanmak, kredi kullanmak ve vadeli işlemler yapmak isteyen kişilerin mutlaka kredi notu ortalamalarını yükseltmeleri gerekmektedir. Çünkü kredi notunun yüksek olması kişinin finansal prestijinin de yüksek olduğu anlamına gelmektedir.

Kredi Notunu Yükseltmek 

Uzun vadede kredi notunu mümkün olan en yüksek seviyeye taşımak isteyen kişilerin yapmaları gereken tek şey bankalar ile olan ilişkilerinde titiz davranmaktır. Banka hesaplarını sık kullanmak, bankalara olan borçların ödenmesinde asla gecikmemeye düşmemek ve bankada bulunan varlıkları arttırmak kredi notunuzu belirgin biçimde arttıracaktır.

Örneğin yastık altında sakladığınız altın birikiminiz varsa bunları bankada altın hesabı açtırarak bu hesaba aktarmanız bile banka varlıklarınızı artıracağınız için not ortalamanızı da otomatik olarak arttıracaktır.

En Yüksek Kredi Notu 

En düşük kredi notu ortalaması sıfır kredi notu olarak kabul edilirken yüksek kredi notu ortalaması seviyesinde ise zirve 1900 puandır. Yani en yüksek kredi notu ortalaması olarak 1900 puan uygulanmaktadır. Ancak kredi notu hesaplaması yapılan kişinin kredi notu 1500 puan ve üzerindeyse de iyi kredi notu ortalamasına sahip olduğu kabul edilir.

Yorum Yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir