Kredi Notumu Öğrenmek İstiyorum


Ücretsiz Kredi Notumu Nasıl Öğrenebilirim

Yapacağınız tüm vadeli işlemlerde ve kiralama taleplerinde artık bankalar kadar ticari kurumlar da kredi notu ortalaması adı verilen ve borç ödeme performansını gösteren ortalamayı dikkate almaktadır. Yani araba kiralarken ya da taksitle beyaz eşya alırken bile artık işlem yapmanız kredi notu ortalamanıza bağlıdır. Bu nedenle kişinin kredi notu ortalamasını bilmesi ve en yüksek seviyede tutmaya çalışması çok önemlidir.

Kredi notumu öğrenmek istiyorum diyen kişilerin kullanabilecekleri en kolay yöntem Findeks internet sitesine üye olarak site üzerinden kredi notu sorgulaması yapmaktır. Zaten siteye üye olarak ilk kez kredi notu sorgulaması yapacak olan kişilere sistem ücretsiz kredi notu sorgulaması yapılmasına da bir kereliğine mahsus olmak üzere izin vermektedir. Yani ilk kez kredi notu sorgulaması yapacak olan kişilere Findeks internet sitesi bu ilk sorgulamaya özel olarak sadece bir defalık geçerli olmak üzere ücretsiz kredi notu öğrenme imkanı vermektedir.

Bu nedenle kredi notumu öğrenmek istiyorum diyen kişilerin kredi notunu ücretsiz öğrenmek istemeleri durumunda bu yöntemi tercih etmeleri önerilmektedir. Turkcell kredi notu sorgulama ya da Avea kredi notu sorgulama olarak ta bilinen SMS kredi notu sorgulama hizmetinden yararlanmak isteyen kişilerin ise bunun karşılığında kredi notu sorgulama ücreti olarak 9 lira ödemeleri gerekir. Kredi notu SMS sorgulaması için ise notunu öğrenmek isteyen kişinin kimlik numarası ve doğum yılı 4 haneli olarak yazıldıktan sonra oluşturulan mesajın 1122 numarasına gönderilmesi yeterlidir.

Yorum Yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir