Kredi Notum Kaç Olursa Kredi Çekebilirim?


5 Adımda Kredi Notu Sorgulama

Bugünkü konumuzda sizlere ” Kredi Notum Kaç Olursa Kredi Çekebilirim? ” konusunu incelicez.Bankalar kredi başvurularını değerlendirirken müşterilerinin artık kredi notu ortalamalarını baz almaktadırlar. Kredi skoru önemli bir belirleyici olmakla beraber yine kişinin aylık gelir tutarı da kredi onayı alması konusunda çok değerli bir veridir. Yani kişinin hem kredi notu hem de sahip olduğu aylık gelir tutarı dengeli olmalı ve kredi başvurusunda bulunduğu rakam ile uyumlu olmalıdır. Peki, kredi kullanmak istiyorum diyen kişinin kredi notu kaç olmalıdır?

Rahat bir şekilde kredi kullanmak isteyen kişilerin kredi notu ortalamaları en az 1.500 puan sınırında bulunmalıdır. Kredi notunun bu puandan aşağıda olması durumunda ise kredi onayı alınabilmesi kişinin sahip olduğu aylık belgelenebilir tutar, sigortalılık süresi ve başvuruda bulunduğu tutardır.

Düşük kredi notu ortalaması bulunan kişilerin kredi onayı alabilmeleri için hem kolay kredi veren bankalar üzerinden başvuruda bulunmaları hem de daha düşük tutarlar için kredi başvuru formu doldurmaları gerekir. Uzun süredir kesintisiz sigortalı çalışan ve aylık gelir tutarı yüksek olan kişilerin bu şekilde kredi onayı almaları mümkündür. Konut kredisi onay süreci içinse sadece kredi başvuru formunu dolduran kişinin değil aynı zamanda o hanede yaşayan kişilerin de kredi notu sorgulaması yapılır ve aylık hane geliri baz alınarak karar verilir.

Yorum Yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir