Kredi Notum Düşük Taşıt Kredisi Alabilir Miyim?


taşıt kredisi için gerekli belgeler

Bankaların müşterilerinin borçlarını düzenli ödemelerini teşvik etmek amacı ile geliştirdikleri kredi notu ortalaması en çokta yeni kredi kullanmak isteyen kişiler için büyük önem taşımaktadır. Çünkü bankalar kredi başvurusu değerlendirme sürecinde ilk olarak müşterilerinin kredi notu ortalamalarını dikkate alır. Yapılan bu değerlendirme düşük kredi notu ortalaması hem kullanılabilen kredi tutarının düşürülmesine hem de kredi başvuru reddi kararının verilmesine neden olur.

Düşük Kredi Notu Olan Taşıt Kredisi Kullanabilir Mi?

Bankalar ihtiyaç kredisi paketlerine göre taşıt kredisi başvurularını daha kolay onaylamaktadır. Bunun nedeni taşıt kredisi kullanan kişilerin satın aldıkları taşıtın ruhsatına bankanın rehin koymasıdır. Ancak rehinsiz taşıt kredisi veren bankalar için değerlendirmelerde her zaman daha yüksek kredi notu ortalaması istenir. Bu nedenle kredi notu düşük olanlar her zaman rehin istenen taşıt kredisi paketlerini desteklemeli aynı zamanda kolay kredi veren bankalar üzerinden başvuruda bulunmaya çalışmalıdır.

Taşıt Kredisi Başvuru 

Kolay kredi almak isteyen kişiler mutlaka kredi başvuru formu doldurmadan öce kredi notu sorgulaması yaparak not ortalamalarını öğrenmelidir. Kredi notu ortalamasına göre belirlenecek bir kredi tutarı ve kredi vadesi için başvuruda bulunmak her zaman için kredi onayı almanız konusunda size yardımcı olacaktır. Taşıt kredisi başvurusu için sıfır araç kredisi kullanmak isteyen kişilerin kimlik belgesi ve satın almak istedikleri araca ait proforma fatura ile banka şubesini ziyaret etmeleri yeterlidir. İkinci el taşıt kredisi kullanmak isteyen kişilerin ise noter onaylı satış sözleşmesi ve araç ruhsatı ile başvuru formu doldurulması yeterlidir.

5 Yorum

 1. Muharrem

  Ağustos 13, 2016 at 9:12 pm

  Kredi notunuz eğer düşüksede kredi alabilirsiniz çünkü ipotekleniyor.

 2. Murat

  Ağustos 13, 2016 at 9:13 pm

  Bankayla olan geçmişinizde eğer çok büyük geçikmeli ödemeleriniz yoksa bankalar kredi verebilir.

 3. Murathan

  Ağustos 13, 2016 at 9:13 pm

  Kredi notunuzun düşük olmasından dolayı kredi alamam diye düşünmeyin 0 araçlar için kredi her banka veriyor.

 4. Musa

  Ağustos 13, 2016 at 9:14 pm

  Taşıt kredisi alabilmeniz için banka sizinle noter imzalı belgeli sözleşmeler yapmaktadır.

 5. Musap

  Ağustos 13, 2016 at 9:14 pm

  Sıfır araç alacaksanız eğer bankalar kredi notunuz çok düşük değilse eğer kredi imkanı sağlıyor.

Yorum Yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir