Kredi Notum Düşük Nasıl Kredi Alabilirim?Bankalar müşteri tercihinde, geri ödemelerini düzenli yapabilecek potansiyele sahip, kredi notu yüksek kişileri tercih ediyor. Bugüne kadar yaptığı düzensiz ödemeler, gecikmeler nedeniyle kredi notu düşen müşteriler ise bankaların gözünde riskli grup olarak gösteriliyor ve bankalar bu kişilere kredi verirken tabiri caizse bir adım geri duruyor. Peki, kredi notu düşük olan kişiler kart çıkaramaz mı ya da banka kredisi çekemez mi? Aslında birçok banka, kredi puanı düşük de olsa, banka müşterilerinin kredi kullanmasını sağlıyor. Eğer taşınmaz malınız, emekli maaşınız ya da düzenli bir geliriniz varsa veya kredi gösterebilirseniz , kredi puanınız düşük de olsa kredi kullanabilirsiniz.

Bir şekilde kredi notunuz düştüyse ve var olan borçlarınızı kapatmak ya da acil nakit ihtiyaçlarınız kredi çekmeniz gerekiyorsa, banka seçiminde büyük bankaları tercih etmenizi tavsiye ediyoruz. Çünkü büyük bankalar, ödenmeyen kredi borçlarının açığını kapatmak için daha fazla müşteriye ihtiyaç duyarlar ve riskli müşterilere de belirli şartlar altında kredi verebilirler. Kredi notu yüksek banka müşterilerine oranla daha yüksek faiz oranları ile verilen bu krediler için hangi bankalara başvuracağınızı bilemiyorsanız, yazımızı okumaya devam edebilirsiniz. Kredi notu düşük olanlara kredi veren bankalardan bazıları şöyle;

HSBC

Herkes için geçerli olmamakla birlikte HSBC, kredi notu düşük müşterilerine de kredi verebiliyor. Sabit taksitli ihtiyaç kredisi fırsatı sunan banka, kredi notu düşük müşterilerine diğer müşterilerine göre daha yüksek faiz oranları ile geliyor. Örnek verecek olursak; kredi puanı yüksek bir müşterinin çekeceği 10.00 TL ihtiyaç kredisinin geri ödeneceği rakam ile kredi notu düşük olan bir müşterinin ödeyeceği rakam değişiklik gösterecektir.

 • Diyelim ki kredi notunuz 1700 ve 10.000 TL’lik bir krediye ihtiyacınız var. Bu durumda 36 aylık bir vade seçeneğinden,%1,37 aylık faiz oranı ile yararlanabilir ve kredi borcunuzu aylık 375 TL’lik taksitlerle geri ödeyebilirsiniz.
 • Bir de kredi notu 1200 olan bir müşteriye bakalım. Bu durumda aynı miktarda kredi ve aynı vade seçeneği için %1,73 oranında faiz uygulanmaktadır ve aylık taksitler 397 TL olarak geri ödenir.

İŞ BANKASI 

Kredi notu 1700 ve daha yüksek olan müşterilerine özel bir faiz indirimi uygulayan banka, %0,95’ten başlayan aylık faiz oranları uyguluyor. 50.000 TL’ye kadar olan ihtiyaçlarınız için siz de 36 aya varan vade seçenekleri ile bu fırsattan yararlanabilirsiniz. Peki kredi notunuz düşükse ne olacak? Eğer orta ve çok riskli grupta değilseniz, İş bankasından 36 ay vade ile 10.000 TL’lik ihtiyaç krediniz için aylık %1,35 faiz oranları ile kredi borcunuzu 11.948 TL olarak geri ödersiniz. Banka, orta ve çok riskli gruptaki müşterileri için kefil ya da teminat istemektedir.

Kredi notu düşük olanlara kredi veren bankalar arasında ayrıca şu bankalar da yer alıyor.

 • Halk Bankası
 • Ziraat Bankası
 • Tekstil Bankası
 • Garanti Bankası
 • Yapı Kredi Bankası
 • Akbank
 • Türk Ekonomi Bankası
 • ING Bank
 • Citibank
 • Anadolubank
 • Denizbank
 • Finansbank
 • Odeabank
 • Alternatif Bank

 

 

11 Yorum

 1. Ayhan

  Ağustos 11, 2016 at 12:45 am

  Kredi kartı notunuz eğer düşükse ilk önce yükseltmeye yönelik işlemler yapmanızda fayda var.

 2. Aykan

  Ağustos 11, 2016 at 12:45 am

  Bankaların bir çoğu kefilli kredi imkanı sağlayabilir araştırmanızda fayda var.

 3. Aykut

  Ağustos 11, 2016 at 12:46 am

  Bankalara ipotek gösterebilecek mal varlığınız var ise eğer kolaylıkla kredi ihtiyacınızı karşılayabilirsiniz.

 4. Aytek

  Ağustos 11, 2016 at 12:46 am

  Halk bankası bu konuda en çok desteği sağlamaktadır fakat diğer bankalara göre faizleri daha yüksek.

 5. Aytekin

  Ağustos 11, 2016 at 12:47 am

  Eğer kefil olabilecek bir kişi var ise size kolaylıkla her bankadan kredi alabilirsiniz fakat yüksek mevlalar değil.

 6. Beren

  Ağustos 15, 2016 at 6:41 pm

  Maaşını is babasından alıyorum kredi notun düşük acaba maaş müşterisi olduğum için kredi verirmi

 7. Umit serkan

  Ağustos 18, 2016 at 4:28 pm

  Kredisi cikmayana kredi ustune kredi alamayana kkb puani dusuk olana icrayi takibi kapatip duzenli kredi karti kullanana arac kredisi alamayana konutun % 100 une kredi isteyene yardimci olunur.
  Iletisim face ; serkan_06.06@outlook.com

  • harun

   Ekim 2, 2016 at 1:21 pm

   nasıl ulasacaz size

 8. İlayda

  Kasım 11, 2016 at 11:58 pm

  Merhabalar.takibe düştüğüm için kredi notum sıfır olmuş.halkbanktan taşıt kredisi almıştım onu ödüyorum.onun ödemesinde de gecikmeler yaşadım.şuan kredi kartı borçlarımı da kapatamıyorum.kredi çekip hepsini birden kapatmak istiyorum.yaklaşık 40.000 TL gibi bir miktara ihtiyacım var.kefilim de var yalnız bu koşullarda kefille bile çekmemi imkansız görüyorlar ne yapabilirim.acil yardımcı olur musunuz

  • İlayda

   Kasım 11, 2016 at 11:59 pm

   Söylemeyi unuttum devlet memuruyum aylık 25000₺ gelirim var

   • İlayda

    Kasım 11, 2016 at 11:59 pm

    2500₺

Yorum Yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir