Kredi Notum 0 Nasıl Kredi Çekebilirim?


Bankaların kredi değerlendirme sürecinde ilk test ettikleri veri olan kredi notu ortalaması hem kişinin kredi kullanıp kullanamaması hem de ne kadarlık kredi için onay alabileceği konusundaki en önemli belirleyen olarak kabul edilmektedir.

Düşük kredi notuna kredi veren bankalar bulunmakla beraber burada kişinin sahip olduğu kredi notu ortalaması ve tercih ettiği bankanın uyguladığı ihtiyaç kredisi faiz oranları da dikkat çekmektedir.

Sıfır Kredi Notu 

Kredi notunun sıfır olması farklı pek çok sebebe bağlı olarak görülebilmektedir. Bunlardan ilki kişinin daha önce bankalardan hiç kredi kullanmaması, kredi kartı almaması ya da kredili mevduat hesabı açtırmaması yada son 6 yıllık dönem içinde böyle bir hareketinin olmamasıdır. Çünkü Findeks internet sitesi gerçekleştireceği kredi notu hesaplaması işlemlerinde bir ortalama belirleyebilmek için bu verilerden yararlanmaktadır. Ortada böyle bir verinin olmaması da kredi notunun sıfır olarak kabul edilmesine neden olmaktadır.

Kredi Puanım Sıfır Nasıl Kredi Alabilirim?

Kredi notunun sıfır olması durumunda ne yazık ki kredi onayı alınması oldukça zordur. Bu nedenle ilk olarak kişinin yapması gereken kredi notunu yükseltme teknikleri uygulayarak ortalamasını biraz yukarıya çekmeye çalışmak olmalıdır.

Eğer daha önce bankalar ile hiç çalışmamanız nedeni ile sıfır kredi puanı ortalamasına sahip bulunuyorsanız bu durumda ilk olarak bankalar ile tanışmak adına hesap açtırmanız gerekir. Hesap açtıktan sonra tüm işlemlerinizi bu hesabınız üzerinden yönetmeniz ve 3 ay sonra kredi kartı başvurusunda bulunmanız durumunda  6 ay içinde kredi kullanmanız mümkün olacaktır.

Yorum Yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir