Kredi Notu Sorgulama Ekranı


Kredi notumu öğrenmek istiyorum diyen kişilerin kullanabilecekleri farklı yöntemler bulunmaktadır. Bunlardan biri de kredi notu sorgulama ekranı kullanmaktır.

Kredi Notu Nedir?

Bankaların kendi kurdukları özel bir platform olan Findeks tüm bankaların ortak bir ekranda buluştukları ve müşterilerinin kimlik numaraları ile mali verilerini takip ettikleri özel bir sisteme sahiptir. Bu sistemde kişinin bankada bulunan varlıkları ve borçları takip edilmekte, borçların ödeme düzenine göre ortalama hesaplaması yapılarak kişinin kredi notu ortalaması belirlenir. İşte belirlenen bu ortalamaya kredi notu ortalaması adı verilmektedir.

Kredi Notu Öğrenme 

Kredi notunu öğrenmek için kullanabileceğiniz pek çok yöntem bulunmaktadır. Bunlardan en kolayı ve en çok tercih edileni kesinlikle Findeks kredi notu sorgulama hizmetidir. Bunun için Findeks internet sitesi üzerinden sorgulama yapmanız yeterlidir. Siteye ücretsiz bir şekilde Findeks üyeliği için başvuruda bulunmanız yeterli olacaktır. Ancak Findeks sitesine üye olmak için mutlaka bankacılık işlemlerinizde kullandığınız yani bankalara kayıtlı olan bir cep telefonu numarasına sahip olmanız gerekir. Çünkü üyeliğinizin sonunda bu cep telefonu numarasına doğrulama mesajı gönderilerek sizden bu kodu girmeniz istenecektir.

Yorum Yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir