Kredi Notu Öğrenme Ücretsiz


Günümüz finans sistemi içerisinde sıklıkla duyduğumuz bir terim haline gelen kredi notu artık kredi onayı alınmasının yanı sıra aynı zamanda araç kiralama şirketlerinden beyaz eşya satan mağazalara kadar farklı pek çok sektörde değerlendirme amaçlı olarak kullanılmaktadır.

Bu nedenle kredi notu mümkün olduğunca yüksek seviyede tutulmaya çalışılmalı, düşük kredi notu ortalamasına sahip olan kişiler ise mutlaka bu not ortalamasını yükseltmek için kredi notu yükseltme teknikleri uygulamalıdır. Yine mutlaka her kredi başvuru formu doldurmadan önce mutlaka kredi notu sorgulaması yapılmalıdır. Findeks kredi notu sorgulaması için belirli bir ücret ödenmesi zorunlu olup kredi notu sorgulama ücreti ise sorgulamanın yapıldığı kanala bağlı olarak değişmektedir.

Kredi notu öğrenme ücretsiz olarak sadece tek bir seferliğe mahsus olmak üzere Findeks’in kendi internet sitesi üzerinden gerçekleştirilmektedir . Bunun dışında ücretsiz kredi notu öğrenme siteleri de bulunmakta olup ancak bu sitelerin sunduğu hizmetler kesinlikle güvenilir bulunmamaktadır. Çünkü kredi notu hesaplaması için mutlaka kişinin geriye dönük en az 5 senelik mali verileri dikkate alınmakta olup bu sitelerin bu verilere ulaşmaları kesinlikle mümkün değildir.

Yine sizden bu sözde ücretsiz kredi notu sorgulaması için kişisel verilerinizin istenmesi de ileride bu bilgilerin kötü niyetli insanların eline geçme riski bulunması açısından son derece risklidir. Bu nedenle kredi notu sorgulaması mümkün olduğunca Findeks internet sitesi ya da bankalardan kredi notu sorgulaması şeklinde yapılmalıdır.

Yorum Yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir