Kredi Notu En Kısa Sürede Nasıl Yükseltilir?


Kredi notunu hızlı yükseltme

Kredi notunun yükseltilmesi gerek kısa sürede kredi onayı alınması gerekse de maaşla orantılı olması koşulu ile daha yüksek tutarda kredi kullanılması gibi pek çok avantaj sağlamaktadır. Bu nedenle kredi notunu yükseltmek ve yüksek bir seviyede tutmaya çalışmak günümüzde büyük bir zorunluluk olarak kabul edilmektedir. Peki, kredi notunu yükseltmek için neler yapılabilir?

Kredi Notunu Yükseltme Teknikleri 

 • Kredi notunu yükseltmek isteyen kişilerin dikkat etmeleri gereken en önemli nokta kesinlikle bankalara olan ödemelerini düzenli yapmaktır. Kredi ödemesi, kredi kartı ödemesi, kredili mevduat hesabı ödemeleri ve hesaplardan verilen otomatik ödeme talimatları mutlaka gününde yatırılmalı, asla gecikmeye düşülmemesi amaçlanmalıdır.
 • Kredi kartı ödemesi geciktirilecek ise en azından kredi kartı asgari ödeme tutarı olan miktarın yatırılması sağlanmalıdır. Eksik kalan bakiye için ise mümkün olan en kısa sürede tutarın yatırılmasına çalışılmalıdır.
 • Kredi notunu yükseltmek için uygulanabilecek bir diğer yöntemde bankada hesap açtırmak, tüm nakit harcama ve gelirin bu hesap üzerinden aktarımını gerçekleştirmektir. Örneğin hesaptan otomatik ödeme talimatı vermek ve maaş hesabı açtırmak kredi notu ortalaması için olumlu etki yaratacak iki önemli faktördür.
 • Harcamalarınızda kredi kartınızı kullanmak, kredi kartı limiti dahilinde her ay limiti sonuna kadar kullanmak ve kredi kartı ödemesini gününde yapmak kredi notu ortalamanızı olumlu etkileyecektir.

5 Yorum

 1. Naime

  Ağustos 12, 2016 at 10:05 pm

  Kredi notunuzu en kısa sürede yükseltebilmek için otomatik ödeme talimatlarını kullanabilirsiniz.

 2. Narin

  Ağustos 12, 2016 at 10:05 pm

  Kredi notunuzu düşüren sebepleri araştırmanız ve bu konudaki hatalarınızı öğrenmeniz gerekiyor.

 3. Naz

  Ağustos 12, 2016 at 10:06 pm

  Bankalarla olan ilişkilerinizi gözden geçirdikten sonra ödemelerinizi zamanında yaparsanız yükselir.

 4. Nazan

  Ağustos 12, 2016 at 10:06 pm

  Bankalarla olan sorunlarınızı çözmeniz ve ödemeleri gününde yapmanız gerekmektedir.

 5. Nazer

  Ağustos 12, 2016 at 10:07 pm

  Bir findeks uzmanına danışarak kolaylıkla kredi notunuzu yükseltme taktikleri alabilirsiniz.

Yorum Yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir