Kredi Notu Düşüklere Kredi Veren Bankalar 2016


Bankadan kredi kullanmak istiyorum diyen kişilerin en çok dikkat etmeleri gereken konu kredi notu ortalamalarıdır. Çünkü kişinin kredi notu düşünce hem kredi kullanması zorlaşmakta hem de kullanılabilecek kredi tutarı da azaltılmaktadır. Bu nedenle kredi kullanmak ya da konut kredisi gibi yüksek tutarlı kredi kullanmak isteyen kişilerin kredi notu ortalamalarının daha yüksek olması gerekir.

Not ortalamasının düşük olması durumunda kredi kullanmak istiyorum diyen kişilerin kredi notu düşük olanlara kredi veren bankalar üzerinden başvuru formu doldurmaları kredi onayı almalarını kolaylaştıracaktır. Burada önemli olan kişinin kredi notu sorgulama hizmetinden yararlanarak kredi notunu öğrenmesi ve bu not ortalamasına bağlı olarak kolay kredi veren bankalar üzerinden başvuruda bulunmasıdır.

Kişinin kredi notu düşük olsa da maaşının yüksek olması ve düşük tutarlı bir kredide başvuruda bulunması kredi onayı almasını sağlayabilir. Yani kişinin belgelenebilir geliri 4 bin lira ise ve aylık ödemesi 500 lira olan bir kredi başvurusunda bulunuyorsa bu durumda kredi onayını alması son derece kolay olur. Aynı şekilde kişinin teminatlı kredi veya da ipotekli kredi başvurusunda bulunması da bankanın kredi geri dönüşünü kolaylaştıracağı için aynı şekilde kredi başvurusunun kabul edilmesini de kolaylaştırmaktadır.

1 Yorum

  1. ali

    Nisan 20, 2016 at 5:10 am

    3000 tl ye ihtiyacim var 0538 414 91 78

Yorum Yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir