Kredi Kartını İnternet Alışverişine Açtırma


Kredi kartı ile internetten alışveriş yapmak isteyen kişilerin karşılaştıkları sorunlardan biride kredi kartı bilgilerinin doğru girilmesine rağmen onay verilmemesidir. Bunun nedeni kişinin hatalı bilgiler girmesi değil kredi kartının internet alışverişine kapalı olmasıdır.

Çoğu kredi kartı ilk kullanma açıldığında yani kullanıcısına ulaştırıldığında internet alışverişine kapalıdır. Yine bazen kredi kartından onay olmadan yapılan çekimler neticesinde bankanın müşteri hizmetleri telefon numarası aranarak kredi kartı internete kapatılabilmektedir. Bu gibi durumların sonucunda internete kapatılan kredi kartını uzaktan çekim için kullanmak kesinlikle mümkün değildir. Kapatılan kredi kartının tekrar açılması mümkündür.

Kredi kartını internet alışverişine açtırma başvurusunda bulunmak için bankanın müşteri hizmetleri telefon numarasını aramanız yeterli olacaktır. Buna ek olarak kredi kartınızın internet şubesi üzerinden de menü aracılığı ile kendi kartınızı internet alışverişine açtırmanız mümkündür.

5 Yorum

 1. Ahenk

  Ağustos 11, 2016 at 9:37 pm

  İnternet şubesinden kolaylıkla bu işlemi yapabilirsiniz.

 2. Ahsen

  Ağustos 11, 2016 at 9:37 pm

  Banka şubelerine giderek müşteri temsilcisi bölümünden sıra aldıktan sonra açtırabilirsiniz.

 3. Ahu

  Ağustos 11, 2016 at 9:37 pm

  Telefon şubelerini bankaların aradıktan sonra kolaylıkla açtırıp kullanabilirsiniz.

 4. Ahueda

  Ağustos 11, 2016 at 9:38 pm

  Bankalar genellikle ilk kart çıkartırken açıyorlar fakat açık değilse şubeye gitmeniz yeterli olur.

 5. Ahuela

  Ağustos 11, 2016 at 9:39 pm

  Banka şubeleri veya internet şubesi aracılığı ile kolaylıkla açtırıp kullanabilirsiniz. İnternetten alışveriş yaparken dikkatli olun.

Yorum Yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir