Kredi Kartı Şifre Bloke Nasıl Kaldırılır?Bir mağazada ya da markette alışveriş yaparken ya da ATM’de herhangi bir işlem sırasında şifrenizi karıştırıp ya da unutup birkaç kez üst üste yanlış girdiğinizde, güvenlik amacıyla şifreniz bloke olur. Sonrasında doğru şifreyi girseniz bile kartınızı kullanamazsınız. Peki, kredi kartı şifresinin bloke olması durumunda ne olur? Bloke nasıl kaldırılır?

Kredi kartı borcunuzu ödemek ya da herhangi bir işlem yapmak için ATM’ye gittiniz ve şifreyi 3 kez üst üste yanlış girdiğiniz için şifreniz bloke oldu. Böyle bir durumda genellikle ATM, kartınızı bloke eder ve geri verir. Sonrasında siz de telefon bankacılığı ile şifre blokenizi kaldırıp yeni şifrenizi belirleyerek kartınızı yeniden kullanıma açabilirsiniz. Ya da size en yakın banka şubesine giderek, kredi kartı şifresinin blokesini kaldırabilir ve yeni şifrenizi belirleyerek kredi kartınızı yeniden kullanmaya devam edebilirsiniz.

FİNANSBANK KREDİ KARTI ŞİFRE BLOKE KALDIRMA

Finansbank kredi kartınızın şifresini herhangi bir işlem sırasında üst üste 3 kez yanlış girerseniz, güvenlik amacıyla kartınızın şifresi bloke olur. Ancak kredi kartı şifrenizin bloke olması durumunda, kredi kartınızın şifresiz kullanımı engellenmez. Yapacağınız alışverişlerde şifreli kullanıma devam etmek ve blokeyi kaldırmak için;

  • 0850 222 0 900 no’lu Finansbank Telefon bankacılığını arayarak,
  • SIFRE yazıp kredi kartı numaranızın son 4 rakamını, anne kızlık soyadınızın ilk harfini, kredi kartınızın arkasındaki güvenlik kodunun ilk 2 hanesini aralarında boşluk bırakıp 3996’ya SMS göndererek ya da
  • Finansbank internet adresine giderek Ayarlarım sayfasından Şifre/pin ve daha sonra Kartlarım menüsünden bloke olan kredi kartı şifrenizi değiştirebilirsiniz.

YAPI KREDİ KREDİ KARTI ŞİFRE BLOKE KALDIRMA

Worldcard’ınızın şifresini üst üste 3 kez yanlış girmeniz durumunda, güvenlik nedeniyle kartınızın şifresi bloke olur. Kredi kartı şifre blokesini kaldırmak için 444 0 444 no’lu Yapı Kredi telefon bankacılığını arayarak ya da size en yakın Yapı Kredi şubesine giderek şifrenizdeki blokeyi kaldırıp yeni şifre belirleyebilirsiniz. İnternet sitesinden yeni şifre belirlemek için Yapı Kredi resmi sitesine girerek, bireysel bankacılık/kartlar/kredi kartları adımlarını takip ederek, şifre al/şifremi unuttum bölümünden yeni şifrenizi alabilirsiniz.

BANK ASYA KREDİ KARTI ŞİFRE BLOKE KALDIRMA

Bank Asya banka kartı ya da kredi kartı şifrenizin bloke olması durumunda, yeni kredi kartı şifresi belirlemeniz gerekir. Bunun için 0850 222 4 888 no’lu telefon bankacılığını arayarak, kredi kartları, şifre işlemleri bölümünden blokeyi kaldırıp yeni şifre belirleyebilir ya da SMS ile KARTSİFRE yazarak kartınızın son 4 hanesi ve anne kızlık soyadının ilk 2 hanesi ile birlikte 1515’e sms göndererek yeni şifrenizi belirleyebilirsiniz.

Ayrıca, Bank Asya internet adresinden; Kredi Kartı İşlemleri sayfasından “Kart şifresi alma” menüsüne girerek, kredi kartı şifre blokesi ve kart şifresi değiştirme işlemlerinizi gerçekleştirebilirsiniz. Yine 0850 222 4 888 no’lu telefondan sırayla 1,1 ve 3’ü tuşlayarak müşteri temsilcisine bağlanıp, kartı şifrenizin blokesini kaldırarak, ardından yeni şifrenizi tuşlayarak kartınızı kullanmaya devam edebilirsiniz.

 

 

1 Yorum

  1. ZARAR

    Eylül 26, 2016 at 7:47 am

    işbankası için de koysanız

Yorum Yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir