Kredi Kartı Borcumdan Dolayı Evime Haciz Gelir Mi?


Kredi Kartı Borcu Olan Yurt Dışına Çıkabilir Mi?

Bankalara olan borçlarını ödeyemeyen kişilerin yaşadıkları en büyük korku bu borçları nedeni ile evlerine haciz gelip gelmeyeceği korkusudur. Peki, kredi kartı borcu nedeni ile haciz gelir mi?

Kredi kartı borcundan haciz gelmesinin belirli şartları bulunmaktadır. Yani kredi kartı borcu nedeniyle haciz gelebilmesi için kişinin mutlaka borç muvafakat namesi imzalaması gerekir. Böyle bir muvafakatname imzalamayan kişilerin hiçbir şekilde borçlarından dolayı haciz ile karşı karşıya kalması söz konusu değildir.

Ancak kredi kartı borcu taksitlendirme başvurusunda bulunan kişilere bankalar mutlaka önce bu borç yazısını imzalattıkları için borç ödeme taahhüdü veren kişileri hapis ve haciz işlemleri ile karşı karşıya kalmaları söz konusudur. Bu nedenle ya borç taahhütnamesi imzalanmamalı ya da böyle bir imza atılması durumunda borç mutlaka düzenli bir şekilde ödenmelidir. Bu tip bir taahhütname imzalanmadıysa bu durumda banka alacağını tahsil etmek için maaşa haciz konması gibi farklı yöntemler deneyerek gerçekleştirmeye çalışmaktadır.

Yorum Yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir