Kredi Kartı Borcum Var, Nasıl Kredi Çekebilirim?


Esnafa 30 bin faizsiz kredi şartları

Aylık bütçe hesaplaması yapılmadan harcamalarda bulunulması, üst üste çok sayıda taksitli alışveriş yapılması ve eksik yatırılan kredi kartının kullanıma devam edilmesi gibi farklı pek çok nedene bağlı olarak kredi kartı borcu oluşur. Oluşan kredi kartı borcu için zamanında önlem alınması çok önemlidir. Aksi halde borç zamanla büyük bir hızla birikmeye başlar ve bir süre sonra ödenemeyecek boyutlara ulaşabilir.

Kredi Kartı Borcu Ödenmezse Ne Olur?

Kredi kartı borcumu ödeyemiyorum diyen kişilerin en büyük korkuları eve borçtan dolayı haciz gelmesi ya da borçtan dolayı hapis cezası almaktır. Ancak günümüzde çıkarılan yasalar doğrultusunda kredi kartı borcu olan kişilerin bu tip çok ağır yasal yaptırımlarla cezalandırılabilmeleri için mutlaka kredi borcu borç muvafakatnamesi imzalamış olmaları gerekir.

Bu muvafakat name genelde kredi kartı borcu yeniden yapılandırma başvurusunda bulunan kişilere imzalatılmaktadır. Yani bu tip bir belge imzalamadı iseniz bankanın kredi kartı borcundan hapis cezası çıkarması mümkün değildir. Bankanın kredi kartı borcunu ödemeyen müşterilerine uyguladığı en ağır yaptırım kara liste adı verilen bir listeye isimlerini yazmaları ve bu kişilerin kredi notu ortalaması puanlarını en düşük seviyeye indirmektir. Bu durumda bir daha bankalardan kredi çekmeniz asla mümkün olmaz.

Kredi Kartı Borcu İçin Kredi

Kredi kartı borcunu kapatmak isteyen kişilerin uygulayabilecekleri en etkili çözüm yolu kesinlikle kredi kullanmaktır. Bu sayede kredi kartı borcunuzu 36 aya kadar taksitlendirmiş olursunuz. Ancak kredi kullanmak isteyen kişilerin kredi notu sorgulaması yaparak puanlarını öğrenmeleri ve buna göre bir tutarda başvuruda bulunmaları kredi onayı almaları açısından çok önemlidir.

5 Yorum

 1. Erendiz

  Ağustos 12, 2016 at 12:37 am

  Kredi borcunuz için kredi çekebilmeniz için kredi puanınız düşük olmaması gerekiyor.

 2. Erke

  Ağustos 12, 2016 at 12:37 am

  Bazı bankaların borç kapatma kredisinden yararlanarak kredi kartı borcunuzu kapatabilirsiniz.

 3. Erna

  Ağustos 12, 2016 at 12:38 am

  Bu konuda en mantıklı çözüm borç kapatma kredisi veya ihtiyaç kredisi olabilir.

 4. Esen

  Ağustos 12, 2016 at 12:38 am

  Borcunuzu bankaya taksitlendirerek kredi çekmeden de ödeme yapma imkanınız var.

 5. Eser

  Ağustos 12, 2016 at 12:39 am

  Bankalar artık bu konuda müşterilerine güzel imkanlar sağlıyor düşük faizli kredi imkanları var.

Yorum Yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir