Kredi Kartı Borcu Taksitlendirme


Kredi Kartı Aidatlarını Toptan Geri Alma

Kredi kartı hayatımızı oldukça kolaylaştıran bir ödeme aracı olmasına rağmen ne yazık ki dikkatsiz bir biçimde kullanılması durumunda aynı zamanda büyük bir borç yükü oluşturmaktadır. Özellikle de kredi kartına taksitli alışveriş yapılırken son derece dikkatli olunmalıdır.

Zamanla üst üste binen taksitler kredi kartı ekstresi kesilir kesilmez yüksek bir başlangıç yapılmasına neden olurken kişinin buna rağmen aynı harcama düzenine devam etmesi ise kredi kartı borcu için ödeme zorluğuna düşülmesini kaçınılmaz bir hale getirmektedir. Bu nedenle taksitli alışveriş yapılırken dikkatli olunmalı ve üst üste yüksek tutarlı taksitlerin oluşturulmamasına çalışılmalıdır.

Kredi Kartı Borcumu Ödeyemiyorum

Borcunuzu ödeyemiyorsanız kullanabileceğiniz birkaç yöntem bulunur. Bunlardan ilki kredi kartı borcu taksitlendirme yöntemidir. Bu yöntemde banka borcun tamamının üzerine belirlenen faiz oranı üzerinden faiz işletir ve borcu yeniden hesaplar ardından elde ettiği rakamı genelde 9 aya kadar taksitlendirir. Taksitlendirilen bu rakam son vadeye kadar her ay düzenli olarak kredi kartı ekstresine harcama gibi yansıtılır.

Ancak bu tutarın tümü ödenmesi gereken asgari borç tutarı rakamına dahil edilir. Yani kredi kartı borcunu taksitlendirme talebinizin ardından borcunuzu her ay mutlaka düzenli olarak hiç aksatmadan ödemeniz gerekir. Üstelik kredi kartı taksitlendirme işleminde banka borç muvafakatnamesi imzalattığı için borcu ödememeniz durumunda kredi kartı borcundan dolayı hapis cezası almanız dahi söz konusu olabilmektedir. Bu nedenle borcu kesinlikle ödeyebileceğinize inanıyorsanız bu sözleşmeyi imzalamanız önemlidir.

Yorum Yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir