Kredi Çekmek İçin Ne Yapmam Gerekiyor?


Düşük faizli kredi veren bankalar

Kredi kullanmak isteyen kişilerin kullanmak istedikleri kredi türüne göre kredi başvuru formu doldurması gerekmektedir. İhtiyaç kredisi başvurusu için bankalar artık şubeye gitmeden kredi kullanımına izin verirken konut kredisi paketlerinde ise daha yüksek tutarlı krediler olması nedeni ile daha ağı koşullar aranmaktadır.

İhtiyaç Kredisi Kullanmak 

Bankaların en kolay onay verdiği kredi paketleri arasında yer alan ihtiyaç kredisi paketleri için SMS kredi başvuru servislerinden yararlanılabileceği gibi aynı zamanda internetten kredi başvurusu için bankaların internet siteleri ve internet şubeleri servislerinden de yararlanılması mümkündür. İnternet şubesi kullanan ve yüksek kredi notu ortalamasına sahip olan kişilerin hesaplarına tanımlanan hazır kredi limitleri bulunmakta olup bu kredi limitleri ile şubesiz kredi kullanımına olanak sağlanmaktadır.

Konut Kredisi Kullanmak 

Kira öder gibi ev sahibi olma hayalleri kuran kişiler için özel olarak geliştirilen konut kredisi kampanyaları özellikle de anlaşmalı konut projeleri ile çok daha uygun koşullarda sunulmaktadır. Konut kredisi kullanmak isteyen kişiler internetten kredi başvuru formu doldurma hakkına sahip olmakla beraber bankaların istemiş oldukları evrakların teslim edilmesi ve konut kredisi ekspertiz işlemlerinin tamamlanabilmesi için şubeden başvuru yapılması daha uygun bulunmaktadır.

Taşıt Kredisi Kullanmak 

Kredi kullanarak araba satın almak isteyen kişilere yönelik olarak özellikle de sıfır araç kampanyaları ile çok daha uygun koşullarda kredi kullanım imkanı sunulmaktadır. Bazı bankalar rehinsiz taşıt kredisi kullanımına izin vermekle beraber taşıt kredisi faiz oranları bankalar arasında farklılıklar göstermektedir.

5 Yorum

 1. Rengin

  Ağustos 12, 2016 at 10:39 pm

  KRedi çekebilmek için ilk önce gereken şart çalışıyor olmanız laızm.

 2. Revan

  Ağustos 12, 2016 at 10:40 pm

  Kredi çekmek için ilk önce kredi notunuzu öğrenin daha sonra başvuruda bulunabilirsiniz.

 3. Reyhan

  Ağustos 12, 2016 at 10:40 pm

  Kredi çekebilmeniz için 18 yaşınızı doldurmanız ve sigortalı olarak çalışmanız gerekiyor.

 4. Rezzan

  Ağustos 12, 2016 at 10:41 pm

  Kredi notunuzun 1000 üzerinde olması gerekiyor. Bu konuda findeks üzerinden öğrenebilirsiniz.

 5. Rima

  Ağustos 12, 2016 at 10:41 pm

  Kredi notunuz eğer düşükse hiç bir banka size kredi vermicektir bu yüzden notunuza dikkat edin.

Yorum Yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir