Kredi Çekmek İçin Bankaların Aradığı Şartlar Nelerdir?


Esnafa 30 bin faizsiz kredi şartları

Bankalardan kredi kullanmak istiyorum diyen kişilerin mutlaka belirli şartları taşımaları gerekir. Bu şartları taşıyan kişilerin kredi onayı almaları mümkün olurken taşımayan kişilerin ise kredi başvuruları maalesef ki reddedilmektedir. Üstelik yaşanan her kredi reddi kişinin kredi notunu biraz daha düşürdüğü için bir sonraki kredi başvurusunda onay almak zorlaşacaktır. Bu nedenle kredi başvurusunda bulunmadan önce gereken şartların araştırılarak başvuruda bulunulması çok önemlidir.

Konut Kredi Kullanmak İçin Aranılan Şartlar Nelerdir?

Konut kredisi kullanmak isteyen kişilerin kredi notu ortalamalarının mutlaka en azından iyi seviyede olması gerekir. Kredi notu 1.300 puan ve üzeri olan kişilerin konut kredisi kullanmaları mümkün olurken yine konut kredisi yaş sınırı gibi farklı kriterlerin de incelenmesi gerekir. Yüksek tutarlı krediler olduğu için düşük kredi notu ortalaması olan kişilerin kredi kullanmaları mümkün değildir. Buna ek olarak tapusu olmayan ya da iskansız konutlara konut kredisi kullanılması mümkün değildir.

İhtiyaç Kredisi Kullanmak İçin Aranılan Şartlar Nelerdir?

Bankaların en kolay onay verdiği kredi türleri arasında yer alan ihtiyaç kredisi başvurularında aranılan iki şart bulunmaktadır. Bunlardan ilki kredi başvurusunda bulunan kişinin kredi notu ortalaması ikincisi ise aylık gelir tutarıdır. Kredi notu ortalaması genelde az riskli kredi notu olan kişilere kredi onayı verilirken kullanılmak istenen kredi tutarının aylık taksit bedeli ile aylık gelir tutarı arasında da denge bulunmalıdır. Aylık geliri 2 bin lira olan bir kişi en fazla aylık ödemesi bin lira olan bir tutar için kredi onayı alabilir.

Yorum Yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir