Kredi Çekerken Maaşımı Nasıl Daha Yüksek Gösteririm?


Yüksek tutarlı kredi kullanmak isteyen kişilerin en zorlandıkları konuların başında düşük maaş nedeni ile istedikleri kadar kredi kullanamamak yer almaktadır. İş yerlerinde çoğu kişinin daha az sigorta primi ödenmesi nedeni ile asgari ücret ile çalışıyor gösterilmesi ne yazık ki kredi limiti konusunda zorluk yaşanmasına neden olmaktadır.

Bankalar kredi başvuru formu dolduran müşterilerinin ilk olarak kredi notu ortalamalarına bakarken ikinci aşamada ise aylık gelir tutarı ile aylık ödenmesi gereken kredi tutarı arasındaki karşılaştırmadır. Burada bankanın maaşa göre kredi hesaplaması için temel aldığı kriter kişinin belgelenebilir aylık gelirinin en fazla yarısına kadar olan aylık kredi taksitleri için onay vermektedir.

Yani kişinin belgelenebilir aylık geliri 2 bin lira ise aylık ödemesi en fazla bin liraya kadar olan kredi başvuruları için onay alabilmesi mümkündür. Yıllık gelir olarak hesaplanacak olursa da maaşı 2 bin lira olan bir kişi 36 ay vadeli ihtiyaç kredisi kullanacak ise toplamda en fazla 36 bin liraya kadar olan ihtiyaç kredisi başvurularından onay alabilmektedir. Bu limitlerin aşılması durumunda ne yazık ki kredi reddi kararı alınması kaçınılmazdır.

3 Yorum

 1. Tuana

  Nisan 24, 2016 at 12:21 pm

  Çalışmış olduğunuz işyeriyle konuşarak bu imkanı yapabilirsiniz.

 2. tolgahan

  Nisan 24, 2016 at 12:22 pm

  Yasal olmasada bunu yapan bazı muhasebeciler bulunmakta.

 3. Tuğçe

  Nisan 24, 2016 at 12:22 pm

  Yasal olmadığı için bunun yerine kefil bularakta daha yüksek miktarda çekim yapılabilir.

Yorum Yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir