Kredi Borcumu Ödeyemiyorum


Aylık bütçe planı yapmadan harcama yapmaya devam eden kişiler bir süre sonra ne yazık ki oldukça ciddi ödeme sıkıntıları yaşamaya başlamaktadır. Bunun en önemli nedeni kişinin kullandığı kredi tutarı ile geçici bir süre de olsa nakit açıdan son derece rahatlamasıdır.

Bu rahatlama bir süre sonra yeniden eski harcama düzenine dönülmesine yol açarken artan borç tutarının üzerine eklenen kredi ödemeleri borçların ödenmesi konusunda gelirin yetersiz kalmasına neden olur. Kredi borcunu ödeyemeyen kişilerin ise son derece dikkatli olması gerekir.

Çünkü kredi borcundan dolayı bankalar tarafından hakkında yasal işlem başlatılan kişilerin adı kara listeye alınmaktadır. Bankadan kırmızı kalem yemek olarak bilinen bu durum yani kişinin kara liste içerisine isminin alınması durumunda kişinin kara listeden çıkması bile yeniden kredi kullanımını imkansız hale getirmektedir.

Bu nedenle kredi borcumu ödeyemiyorum diyen kişilerin mutlaka bankalar ile irtibata geçerek bir anlaşma zemini oluşturması gerekir. Borcunu ödeyemeyen kişilere bankalar kredi borcu yeniden yapılandırma imkanı sunarken yine borç transferi kredisi kullanımı da mümkündür.

5 Yorum

 1. Beria

  Ağustos 11, 2016 at 11:23 pm

  Kredi borcunuzu ödüyemiyorsanız eğer 3 ayın sonunda dosyanıza yasal takip başlatılır.

 2. Beril

  Ağustos 11, 2016 at 11:24 pm

  Bankaların bazı zamanlar güzel kampanyaları oluyor borç kapatma kredisi onları takip edebilirsiniz.

 3. Berke

  Ağustos 11, 2016 at 11:24 pm

  Eğer borcunuzu 3 aydan fazla süredir ödeyemiyorsanız borcunuz icralık olacaktır ve faizi katlanacaktır.

 4. Berna

  Ağustos 11, 2016 at 11:25 pm

  Bankaya olan borçlarınızı ödeyemezseniz eğer kırmızı kalem yersiniz buda başka bankalardan kredi ve kredi kartı kullanmanızı engeller.

 5. Berrak

  Ağustos 11, 2016 at 11:25 pm

  Bankaların genel sisteminde kara listeye alınırsınız ve hiç bir bankadan yararlanamazsınız.

Yorum Yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir