Kredi Borcu Ödeme Yöntemleri Nelerdir?


Kredi borcu ödeme yöntemleri borcu nasıl ödemek istediğinize bağlı olarak değişmektedir. Örneğin nakit paranız var ise kredi borcunu ödemek için şubeden ödeme ya da bankamatikten kredi borcu ödeme seçeneklerini değerlendirmeniz mümkündür.

Paranız hesabınızda ise yine ATM’den kredi borcu ödeme ya da internet şubesi üzerinden kredi borcu ödeme işlemlerini yapmanız mümkündür. Kredi kullandıktan sonra yine nakit sıkıntısı yaşamaya başlamanız halinde yani kredi borcunu ödemede sıkıntıya düşmeniz durumunda ise kredi borcunu ödemeniz için kullanabileceğiniz farklı yöntemler bulunmaktadır.

Bunlardan ilki bankanızı arayarak kredi borcu yapılandırma başvurusunda bulunmaktır. Kredi borcu yapılandırması ile kredi borcu vadenizi açarak kredi aylık ödeme tutarınızı düşürmeniz mümkündür. Borcunuzu ödemek için kullanabileceğiniz bir diğer yöntem ise borç transferi kredisi için başvuruda bulunmaktır.

Bu yöntem sayesinde gerek kredi borcunu gerekse de diğer borçlarınızın tümünü tek bir bankada toplayarak kolaylıkla ödeyebilirsiniz. Kredi borç yapılandırma başvurusuna rağmen borcunuzu ödemekte yine zorlanıyorsanız bu durumda aylık gelirinizi arttırmanın bir yolunu bulmanız gerekir. Katalogtan satış yapmak, alışveriş merkezlerinde hafta sonları çalışmak ya da internetten makale yazmak ilk etapta kolay bir şekilde ek gelir elde etmenizi sağlayacak basit çözüm önerileri arasında yer almaktadır.

20 Yorum

 1. semih

  Kasım 25, 2015 at 2:25 pm

  kredi borcu öderken sakın geciktirmeyin bunun için oto ödeme talimatı vermek en doğrusu ya da atmlereden yatırabilirsiniz ya da en kolayı internet bankacılığını tercih edebilirsiniz. kredi borcunu ödeyin ama sakın geciktirmeyin bankalar size uygun ödeme şekli tavsiye ederler zaten.

 2. fatih yalçın

  Kasım 25, 2015 at 2:50 pm

  Yazının amacını tam olarak anlayamadım. Kredi borcunun bankalarda teknik olarak (yani gişeden mi, atm’den mi, internetten mi) ödeneceği konusunda mı bilgi veriyor, yoksa kredi alıp da ödemekte zorlanan bireylere gelir arttırma tavsiyesinde mi bulunuyor? Her ikisi birbirinden tamamen farklı konular çünkü. Siz kredi aldıktan sonra aylık ödemeler için gişede bekleyenlerden olmayın. İnternet bankacılığını kredi başvurusu sırasında alın, cep telefonunuza ilgili bankanın bankacılık uygulamasını indirin ve zamandan kazanın.

 3. canan

  Kasım 25, 2015 at 2:53 pm

  kredi borcumu maaşım üzerinden alınca borç maaşımdan mı düşer yoksa elden kendim ödemem de mümkün mü?
  iki bankadan aynı anda kredi çekebilirmiyiz?

 4. ali peksoy

  Kasım 25, 2015 at 3:00 pm

  merhaba, benim tam da kredi kartı ödemesi için dün yaşadığım bir sorunu paylaşmak isterim. Dün akşam saatlerinde resmi mesai saati bittikten sonra, bir bankanın çağr merkezi iş arkadaşımı arayıp ödemesinin geciktiğini ve ödemesini acil yapması gerektiğini söylüyor. bunun üzerine arkadaşım yakın çevrede iki banka atm si gezyor ve iki atm de de sorun var, sonra ödemesini yapmayı kendi internet hesaplarımızdan denedikk ama sistemler saat 17: 30 dan sonra izin vermediklerini belirtti. yani elinizde paranız olmasa bile yetersiz ödeme kanalları faiz cezası yada kredi puanınızın düşmesi gibi sonuçllara yol açıyor bence burada bankalar daha uzun vadeli kullanımların kredi notunun hassaslık düzeyini azaltmalı her konuda düşürülmemeli

 5. Ayça Karataş

  Kasım 25, 2015 at 3:09 pm

  Tüketici bakımından önemli olan üretici ya da banka gibi güçlü kurumlar karşısında menfaatlerinin korunabilmesidir. Ancak tüketici her zaman hukuki koruma veya kanuni temsilci aracılığıyla kendini ifade etme imkanı bulamadığı için bazı hususları öğrenmek tüketici bakımından adeta bir zorunluluk oluyor. Bu gibi durumlarda hakkını savunmak isteyen tüketicinin bu gibi bilgileri araştırıp öğrenmesi ve kredi kurumlarına karşı kendisini savunma şansı bulabilmesi sosyal adaletin sağlanabilmesi açısından hayati önem teşkil ediyor. Böyle bilgilerin artması umuduyla.

 6. Aynur

  Kasım 25, 2015 at 3:20 pm

  Nakit paraya ihtiyaç duydukça farklı bankalardan ihtiyaç kredisi kullanmak zorunda kaldım. taksit ödemelerinde aksaklıklar yaşayınca kredi borcu yapılandırması yaptım.Aylık ödeme miktarı düştü bütçemde azda olsa rahatlama oldu.Ama ödemelerde tekrar karışıklık yaşamamak için bende borçlarımın tümünü tek banka hesabında topladım.Kredi borcu ödemelerinde kolaylık sağlamak için bankaların sunduğu bu yöntemden oldukça memnun kaldım.

 7. tugce

  Kasım 25, 2015 at 3:22 pm

  Bir çok kişinin borcunun bulunduğu bir gerçektir. Bu borçları nasıl ödeyeceğim hususundaki sorulara cevap veren güzel bir metin. Borçlarınızı tek bankada toplayarak ödemeleriniz de herhangi bir karışıklığa meyil vermemek için gayet mantıklı bir yöntem. Bunun yanı sıra ödemelerinizin yüksek gelmesi durumunda vadeyi uzatmak da ödemelerinizi daha kolay sağlayacak yöntemlerden biridir.

 8. burak

  Kasım 25, 2015 at 3:25 pm

  Kredi borcu ödeme seçenekleri öncelikle ilk çekim esnasında geri ödeme sistemiyle banka tarafından sistemlenir ancak zaruri durumlar neticesinde meydana gelen olumsuzluklar tüketiciye banka tarafından alternatif ödeme sistemlerinin sunulmasını gerektirir. birçok banka bu yönde yeniden yapılandırma uygular iken tüketicinin rahatlaması için pozitif yaklaşımlar sergilerler. ancak tüketicinin bulunduğu olumsuz psikoloji ödemelere sunulan alternatifleri birer kabusa çevirmektedir. baskıyla değil olumlu yaklaşın bankalar.

 9. gamze

  Kasım 25, 2015 at 4:10 pm

  Bence bankalara olan kredi borçlarının ödenmesinde en kolay yöntem borç transferine başvurmak. Hepsini tek bir bankada toplayarak hem borcumu net bir şekilde görebiliyorum hem de farklı farklı yerlerde uğraşmak zorunda kalmıyorum. Bu kredi borcu ödeme şekli sayesinde işlerimi daha rahat ayarlayabiliyorum. Borç transfer yöntemi en kolay para ödeme şekli bence mutlaka kullanmalısınız.

 10. Serhat Bora

  Kasım 25, 2015 at 4:27 pm

  Aslında kredi borçlarını ödeme yöntemlerini çok sade ve anlaşılır biçimde açıklayan bir makale. Birden fazla kredi borcu olması durumunda bankaların borcu tek bankada toplamak için vereceği teklifler olacaktır ve parayı her yere bölüştürmektense tek bankada toplamak mantıklı gibi. Ya da tek kredi borcunu yapılandırarak biraz daha zaman kazanabilir ve böylece bütçenizi ayarlayarak kredi borcunuzu ödemeye devam edebilirsiniz.

 11. Aslışah

  Kasım 25, 2015 at 4:37 pm

  Günümüz de paraya sıkışanların çözüm durağı krediler. Bazen öyle durumlar oluyor ki kredi borcunu ödemekle zorlanıyoruz. Krediyi bankada veznelerden öderken yada internet şubesinden ödeyebilirken öte yandan miktarın fazla olmasıyla ilgili ödeme kolaylığı olarak bankaların borç yapılandırma yöntemleri hayat kurtaracak kadar önemli. Ve tüm borçları aynı bankaya toplayıp ödemek ise çok muhteşem kolay bir durum.

 12. Mine

  Kasım 25, 2015 at 4:55 pm

  Adım başı atm ve banka var heryerde. Kredi kartı borcu ödemekteki tek sıkıntım atmlerin önündeki ucu görünmez uzuuuun kuyruklar. Buna çözüm bulacak banka mı bilmem. Ama internet bankaciligini kullanarak işlem yapabiliyorsaniz eğer teknolojinin tadını çikararak işinizi göruyorsunuz. 2 saniye içinde istediğiniz herseýi yapabiliyorsunuz. Bu işlerin bu kadar sistematik ve pratik olmasına bayılıyorum

 13. zeynep

  Kasım 25, 2015 at 5:58 pm

  bir sürü bankaya kredi kartı ve kredi borcunuz varsa en mantıklısı tüm borçları bir yerde toplamaktır. tabi kredi puanınızı iyice düşürmeden başvurunuzu yapmalısınız. böyle bi imkanınız da yoksa daha fazla borçlanmadan yapılandırma yoluna gitmek en mantıklısı bankalar haciz işleminin nerdeyse imkansız hale gelmesinden sonra yapılandırma işlemini çok daha rahat yapıyor artık. borcunuz hiç avukata düşmeden hatta telefonda bile kolaylıkla yapılandırma yapabiliyorsunuz.

 14. özlem

  Kasım 25, 2015 at 6:42 pm

  Kredileriniz ve kart borclariniz yığıldiysa,ailenizde zengin değilse mecbur borcu borcla kapatacaksiniz.Ne kadar dogrudur bilinmez ama care yoksa en etkili yontem kredi cekip tùm borclarinizi kapatmak.Ondan sonra da oturup bir gùzel gelir gider hesabi yapip harcamalarinizi dùzenlemek.O borcun ùzerine tekrar borc yaparsaniz artik yapabilecek pek biseyiniz kalmaz..

 15. muhterem

  Kasım 25, 2015 at 6:47 pm

  Mecburiyetten çekilen kredi borçları ve kredi kartları borcu birikince evet ödeme zorlaşıyor, dolayısıyla bazı durumlarda gecikebiliyor, gecikince faiziyle ödemek zorunda kalıyoruz.En doğrusu borcun tek bankada toplanması ve hatta işimizin bittiği bankadan tamamen ilişiği kesmek, çünkü bankalar müşteriyi bilgilendirmeden küçük tutarlara bile faizle işletiyor.
  Ya da borçlar yapılandırılabilir, vade uzatılıyor, aylık ödeme miktarı düşüyor. Daha rahat ödeme kolaylığı sağlıyor.

 16. Pınar

  Kasım 25, 2015 at 7:43 pm

  Maddi durumumuz nasıl olursa olsun her birimiz bankalarla uğraşıyoruz. Ödemeler, alınması gerekenler, istekler… Borç ödeme dönemimde yaptığım ilk şey bütçe düzenlemesi oldu. Kullandığım kredi kartı zaten birkaç taneydi, olabildiğince uzak durmaya ve bir şeyler satın alma isteğimi dizginlemeye çalışıyorum. Önceliklerimi belirliyorum. Hayatımı buna göre şekillendiriyorum ve tabii ki ek iş fırsatı çıktıkça çalışmaya çalışıyorum. Ödemelerimi genellikle internet bankacılığı yoluyla yapıyorum. Zamandan tasarruf etmek açısından kullanışlı olduğunu düşünüyorum.

 17. Aslı

  Kasım 25, 2015 at 9:10 pm

  Bu makalede kredi borcunu ödeme yöntemleri açık bir şekilde anlatılmış. Kredi borcunu öderken parayı tek bir bankada toplamak yapılacak en doğru hareketlerden. Bu tarzda yardımcı olacağını söyleyen bankalar her zaman öncelikli tercih edilmelidir. Bütçeyi en doğru şekilde ayarlayarak yapılan ödemeler ve tüm borçları tek bir bankada toplayarak ödemeler müşteriye rahatlık sağlayacaktır.

 18. Can

  Kasım 25, 2015 at 11:32 pm

  Günümüzün belki de en önemli problemlerinden biri kredi çektikten sonra ödeme aşamasında yaşanan zorluklar. Kimisi bu kredileri sorunsuz şekilde kapatabilirken kimisi dibe doğru gidebiliyor. Dikkatli olmakta, gelir-gider tablomuzu iyi hesaplamak ve öngörmekte büyük fayda var. Eğer bu konuda kendimize güvenmiyorsak, işi bilenlerden tavsiyeler almak da faydalı bir adım olabilir diye düşünüyorum.

 19. ufuk sağlam

  Kasım 25, 2015 at 11:57 pm

  Bugünkü ekonomik koşullarda kredi kullanmadan yapabilen kişi sayısı çok az olmalı. Kredi ödemelerini aksatmadan yapabilmek önemli sabit bir maaşa sahipseniz ödeme konusunda en mantıklı yöntem otomatik ödeme talimatı vermek ve her ay ödeme günü geldiğinde borcun banka tarafından kesilmesi. Bu sayede hem şubeye gitme derdi yaşamıyorsunuz hem de parayı harcayıp da ödeme stresi çekmiyorsunuz.

 20. wilson jones

  Ağustos 7, 2016 at 12:19 pm

  kişisel veya iş kredisi mi arıyorsunuz ama hak sanmıyorum? çünkü kötü kredi geçmişi bankalar tarafından geri çevirdi? sorun yüksek faiz oranı nedeniyle aylık kredi ödemelerini toplantı yaşıyorsanız ve erteleme ve sabır seçenekler tükenmiş ve / veya varsayılan önlemek istiyorsanız, Oxford Finans ve Konsolidasyon Kredi senin dönüm şimdi bizi point.contact geçerli: oxford_loanfinances@hotmail .com

Yorum Yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir