Kredi Başvurusu Reddedilince Neler Yapılmalı?


Esnafa 30 bin faizsiz kredi şartları


Nakit ihtiyaçlarımızın ciddiyeti doğrultusunda bankalara kredi için başvuruyoruz. Bir kısmımız anında krediyi hesaplarımıza çekiyor, bir kısmımız ise maalesef olumsuz kredi başvuru talebi ile karşılaşıyor. Peki kredi başvurusu reddedilirse ne yapılmalı? Acil ihtiyacı olup kredi çekenler ret aldıklarında nasıl hareket etmeliler? Kredi başvurum reddediliyor diyenler için bir liste hazırladık.

 

İlk olarak kredi notunuzu öğrenin!

 

Bir kredi başvurunuz ret alırsa, agresif şekilde diğer bankalara kredi başvurusu yapmadan önce kredi notunuzun durumu nedir öğrenmelisiniz. Hangi risk grubundasınız bir an önce öğrenmeniz gerekiyor, eğer 1 ile 700 puan arasında yer alan en riskli kredi grubunda yer alıyorsanız, muhtemelen birçok bankadan aynı cevabı alırsınız ve her olumsuz başvuru notunuzu aşağı çeker. Bu yüzden ilk önce notunuzu öğrenin, findeks kredi notunuz doğrultusunda nedenini öğrenin, eğer puanınız 1000’in üzerindeyse, diğer bankalardan kredi alabilme ihtimaliniz var.

 

Gelirinizi ispatlayabiliyor musunuz?

 

Sigortalı bir çalışansanız, gelir gider dengenize göre birçok banka size kredi verebilir. Ancak sigortasız çalışansanız, maaş bordrosu ile gelirinizi ispat etme şansınız olmadığı için üzerinize olan bir araç ya da bir ev ile, kredi başvurusu yapabilirsiniz. Çalışan biriyseniz, kredi konusunda ilk şansınızı maaş aldığınız banka ile denemenizi öneriyoruz.

 

Kefil bulabiliyor musunuz?

 

Bankalar, kredi notunuza göre eğer sizi riskli sınıfta görüyorsa, faizi diğer müşterilere göre yüksek tutup, kredi vermeyi deneyebilir ancak burada ya bir ipotek ya da bir kefil söz konusu oluyor. Özellikle memur kefil bulma şansınız varsa bankadan kolay kredi çekebilirsiniz.

 

Kredi danışmanları ile çalışmak

 

Bankaların önermediği bir metot olsa da, kredi kullanımı konusunda danışmanlık yapan aracılar, kredi kullanımınızı sağlamak için size yardımcı olabilir. Bu danışmanlar, bankalara giden dosyanızın nasıl olması gerektiğini bildiği için ona göre düzenlemeler yapıp, bankalardaki bağlantıları ile size kredi verilmesini sağlayabilir ancak bir kısmı ciddi komisyon almaktadır, bu yüzden kredi danışmanları ile çalışmak önerilen bir durum değil, biz de önermiyoruz. Ancak bu yazıyı okuyan danışman varsa, yorumlar kısmında bize çalışma modellerini anlatabilir.

 

Kredi ihtiyacınız acil değilse, kredi notunuzu birkaç ay içinde yükseltin!

 

Eğer kredi ihtiyacınız gerçekten çok acil değilse size önerimiz, birkaç aylık kısa bir periyotta kredi notunuzu yükseltmeniz. Peki bu nasıl olacak? Eğer gecikmeye düşmüş bir borcunuz yoksa, size önerimiz yoğun ve düzenli kullanılan bir kredi kartı. Harcamalarınızı ve ödemelerinizi düzenli, eksiksiz bir şekilde yaparsanız findeks kredi notunuz kısa süre içinde yükselecektir, bu da size hem kredi kartı limit artışı hem de daha az riskli bir kredi grubu içinde yer alma şansı sunacaktır.

 

İşsize kredi veren bankaları bulmak

 

Her bankanın, kredi konusunda farklı prosedürleri var. Bazı bankalar, sigortasız bir çalışan ya da işsiz dahi olsanız, size kredi verebilir. Bu konuda en çok öne çıkan bankalardan birisi olan Garanti Bankası’ndan kredi alma olasılığınız var, eğer banka müşterisiyseniz Garanti Bankası mobil uygulamasından krediler sekmesine gelip yeni başvuru yapabilirsiniz. Bunun dışında Finansbank Enpara da, mobil üzerinden anında kredi veren bankalardan. Çok yüksek bir talebiniz yoksa, gelir gider dengeniz için uygun bir kredi talebiniz olursa Enpara’dan anında kredi başvurusu yapabilirsiniz.

 

Sonuç olarak kredi alamıyorsanız bunun nedenini öğrenmek için çok yöntem var, ancak size en önemli tavsiyemiz en kısa süre içinde kredi notunuzu öğrenmeniz, az riskli sınıfa girmek için kredi notunuzu bir an önce 1500 ve üzerine çıkarmak için düzenli kredi ve kart kullanımı yapmanız.

 

15 Yorum

 1. Rabia

  Nisan 23, 2016 at 8:58 am

  Kredi başvurumun red edildiğini öğrendiğimde bankayı aradım.

 2. Cemil

  Nisan 23, 2016 at 8:59 am

  Kredi başvurum onaylandı. Böyle bir sorun yaşamadım.

 3. Esra

  Nisan 23, 2016 at 8:35 pm

  Aylık gelirim kullanmak istediğim kredi tutarını karşılamadığı için reddedilmiş.

 4. Filiz

  Nisan 23, 2016 at 8:37 pm

  Bir türlü onay alamıyorum çok üzgünüm.

 5. Tayfun

  Nisan 24, 2016 at 11:22 am

  Kredi puanım düşük olduğu için onay alamamışım

 6. Ali Rıza

  Nisan 24, 2016 at 11:24 am

  Olumsuz yanıtımı bankayı arayarak sebebini öğrenerek halledebildim. Teşekkürler.

 7. Emre özdemir

  Mayıs 18, 2016 at 9:21 am

  Kkb puanim 240 dan 970 e cikarmayi basardim basvuru ve hic kart kullanmadan lakin bu puanla bile hala kredi onaylanmiyo simdi kredi kartimda var ama krediye onay yok ne yapmaliyim

  • arda

   Mayıs 27, 2016 at 2:50 pm

   emre bey ne kadar zamanda nasıl başardınız puan yükseltmeyi?

  • cADDE

   Haziran 19, 2016 at 1:09 pm

   emre BEY BUNU NASIL BASARDINIZ VE NE KADAR BIR SUREDE

  • Ferit

   Kasım 27, 2016 at 11:47 am

   neden kensine saklıyorsun ki. söylesene..

   • İSMET

    Ocak 23, 2017 at 1:30 am

    MERHABA KREDİ PUANI YUKSELTMEK İÇİN TEB BANKASINA 1000 TL BLOKELİ KREDİ KULLANIN ZATEN SİZ 1000 YATIRIYORSUNUZ BANKA KREDİYİ ONAYLAYIP SİZE KREDİ OLARAK O PARAYI 970 OLARAK GERİ VERİYOR AYLIK TAKSİTLERİ ÖDEYİN 3. AY GİDİN KREDİYİ KAPATMAK İSTEDİĞİNİZİ SÖYLEYİN VE KAPATIN O ZAMAN DA ÖDEMİŞ OLDUĞUNUZ 3 TAKSİT İN TUTARINI GERİ SİZE VERİYOR ZATEN KENDİ PARANIZLA KREDİ ÇEKİN BENİM SKOR 470 İKEN 1119 OLDU İŞ BANK ARKASINDA 2000 LİMİTLİ KART YOLLADI. VEYADA AYNI İŞLEM İLE BLOKELİ KREDİ KARTI AKIN SAYGILAR

  • İSMET

   Ocak 23, 2017 at 1:35 am

   970 skor pek bişey sayılmaz zaten en az 1350 olacak hiç kart kullanmadıysan hiç işe yaramaz 🙂

 8. ozcan

  Mayıs 19, 2016 at 8:06 pm

  kanuni takip sürecine girmişim kbb de ole yazıyor ne zaman kalkacagını nerden ögrenebilirim

 9. CELAL TAŞKIN

  Eylül 23, 2016 at 5:46 am

  ben celal taşkın ban kıred verecek bankalar ben 27 yılık memurum ban kıred notum duşuk her hangi bir bankadan kıred kart vey borcum yok ban kıred verecek banka ban yardımcı olabilecek banlalar ben aramaların bekliyorum ben

  • SERKAN

   Aralık 12, 2016 at 1:44 pm

   GARANTİ BANKASI

Yorum Yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir