Konut Kredisi Faiz Oranları 2017 Yılında Düşmeye Devam Eder Mi?


Konut satın almak isteyen kişilerin büyük çoğunluğu “konut kredisi faiz oranları 2017 yılında düşmeye devam eder mi?” sorusunun yanıtı aramaktadır. Son dönemde faiz oranlarının oldukça uygun seviyelere çekilmesi kredi kullanarak ev almak isteyen kişilerin harekete geçmesini sağlarken bazı kişilerde de faiz oranlarının daha da düşüp düşmeyeceği sorusunu oluşturmaktadır.

Konut Kredisi Kullanmak İstiyorum 

Hayatına kendi evinde devam etmek ya da yatırım amaçlı ikinci evini almak isteyen kişilerin yeterli nakit para birikimine sahip olmamaları durumunda bankadan konut kredisi ile ev almak imkanları bulunmaktadır. Bu kredi paketleri normal ihtiyaç kredisi paketlerine oranla çok daha düşük kredi faiz oranları ile kredi kullanmanıza olanak sağlamaktadır.

Konut Kredisi Başvurusu 

Yine ülkemizde 240 ay vadeli konut kredisi kullanma imkanı sunulurken vadenin çok uzaması oldukça yüksek kredi faizi ödenmesi anlamına geldiği için uzmanlar 120 ay vadeli konut kredisi kullanımını önermektedir. Konut kredisi kullanmak isteyen kişilerin en uygun konut kredisi veren bankayı belirleyerek konut kredisi başvurusu işlemlerini başlatmaları yeterli olacaktır. Konut kredisi karşılaştırma işlemini yaparak en uygun kredi veren bankalar üzerinden kredi başvurunuzu şekillendirmeniz yeterli olacaktır.

Ev Almak İçin Doğru Zaman 

Aslında kredi kullanarak ev satın almak isteyen kişilerin konut kredisi faiz oranları düştü haberlerini beklemeleri son derece yanlıştır. Çünkü bilindiği üzere emlak sektöründe konut kredisi faiz oranları düştüğü zaman konuta talep artmakta artan bu taleple de konut fiyatları yükselmektedir. Ancak konut kredisi faiz oranlarının yüksek olduğu dönemlerde kredi kullanarak ev satın alacak olan kişiler beklemede kaldıkları için konuta talep azalmakta bu da konut fiyatlarının gerilemesine neden olmaktadır.

Yani ev almak için en doğru zaman aslında kredi faiz oranlarının yüksek ama ev fiyatlarının düşük olduğu dönemdir. Çünkü kredi faiz oranları düştüğü zaman kişinin konut kredisi yapılandırma başvurusunda bulunma hakkı vardır ki bu da düşük faiz oranları ile kredinizi yeniden hesaplatmanız anlamına gelir. En fazla 1 senelik yüksek faizli ödeme yapsanız dahi toplamda konutunuzu satın aldığınız tutar çok daha düşük olacağı için yine de siz avantajlı çıkarsınız.

Yorum Yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir