Kolay Kredi Veren Bankalar


Her bankanın kredi değerlendirme süreci farklılıklar göstermekte olup bazı bankalarda bu prosedür daha sert şekilde uygulanırken bazı bankalarda ise bazı esneklikler tanınmaktadır. Burada bankalar için önemli olan kullandırdıkları toplam kredi tutarıdır.

Çünkü her banka yıl sonunda bir sonraki yılda kullandıracağı kredi tutarı için planlamada bulunmakta olup bu tutara yaklaşan bankalar daha seçici davranırken hedefe ulaşamayan bankalar ise hedefi tutturmak adına daha fazla risk almayı tercih etmektedir. Burada kredi kullanmak istiyorum diyen kişinin sahip olduğu kredi notu ortalaması da önemli bir belirleyendir.

Düşük kredi notu ortalaması olan kişilerin bu konuda daha seçici davranmaları ve kolay kredi veren bankalar üzerinden başvuruda bulunmaları gerekir. Ancak yüksek kredi notu ortalaması bulunan kişiler için böyle bir zorunluluk bulunmamakta olup bu kişiler için kredi almak son derece kolaydır. Kredi notu düşük olanlara kredi veren bankalar sıralamasında Alternatif Bank, Finansbank ve Odeabank ilk sıralarda yer alırken internetten kredi başvurusunda bulunarak kredi başvurunuzu çok daha kolay bir şekilde yapabilirsiniz.

Yorum Yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir