Kolay Kredi Çekmenin Püf Noktaları Nelerdir?


Kredi kullanmak istiyorum diyen kişilerin tercih edebilecekleri farklı pek çok yöntem bulunmaktadır. Yine kolay kredi onayı alınabilmesi de farklı kriterlere bağlı olarak değişebilmektedir. Peki, kolay kredi çekmenin püf noktaları nelerdir?

Öncelikle kolay kredi kullanmak istiyorum diyorsanız dikkat etmeniz gereken en önemli nokta kesinlikle kredi notu ortalamanızdır. Çünkü bankalar genelde kredi notu ortalaması yüksek olan kişilere hem çok daha kolay bir şekilde kredi onayı verebilmekte hem de çok daha yüksek tutarlı kredi kullanılmasına izin vermektedir. Tam tersi durumlarda ise yani kredi başvuru formu dolduran kişilerin düşük kredi notu ortalaması durumunda da hem çok daha düşük tutarlı kredi kullanımına izin vermekte hem de çok daha zor bir şekilde kredi onayı vermektedir.

Bunun yanı sıra kişinin belgelenebilir aylık gelir tutarı da çok önemlidir. Çünkü hem kredi notu ortalaması hem de aylık belgelenebilir geliri yüksek olan kişilere kredi kullandırmak için bankalar adeta birbirleri ile yarış halindedir. İster konut kedisi ister ihtiyaç kredisi isterse de araç kredisi olsun tüm kredi türlerinde bankaların aradıkları kriterler bunlar olup bu kriterleri taşıyan kişilerin kredi onayı almaları çok daha kolaydır.

4 Yorum

 1. Ferdi

  Nisan 24, 2016 at 12:18 pm

  Düzenli ödeme yapan kişiler kolaylıkla kredi alabilmekte.

 2. Zehra

  Nisan 24, 2016 at 12:19 pm

  Puf noktalarınız gayet başarılı ve her insanın bilmesi gereken bilgiler.

 3. Asilhan

  Nisan 24, 2016 at 12:20 pm

  Püf noktaları uyguladıktan sonra kolaylıkla kredi çekebilirsiniz.

 4. fuat

  Ağustos 20, 2016 at 8:18 pm

  Kiredi notum yuksek ama kırmızı yemiştim alamiyom neden bana yardimci olurmusunuz

Yorum Yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir